Tipy: Ako na efektívne plánovanie

18. 8. 2022

Naša hlava je síce dobré pamäťové médium, ale z času na čas sa nám stane, že stratí svoju vybavovaciu schopnosť presne vo chvíli, keď by sme to potrebovali. Takéto situácie sú úplne bežné a stanú sa aj tomu najviac organizovanému jedincovi. Problém však nastáva, keď sa tieto situácie stávajú opakovanými a vytvárajú osobné aj pracovné problémy, ktoré už dlhšie nemožno prehliadať.

Efektívne plánovanie času je teda prospešné nielen pre naše osobné vzťahy, ale stávame sa vďaka tomu aj efektívnejšími. Starostlivé usporiadanie času navyše zoberie minimum času aj energie. Vedeli ste, že 1 minúta plánovania Vám ušetrí dokonca až 10 minút práce?

Vďaka organizácii a plánovaniu času nielen, že odvedieme prácu efektívnejšie, budeme sa cítiť sebavedomejšie, ale uspokojíme aj ďalšie aspekty nášho života – finančné, emocionálne aj spoločenské.

Než však začneme plánovať, je dôležité si ujasniť:

  • Čo budeme plánovať?
  • Aký je náš cieľ?
  • Prečo chceme cieľ dosiahnuť?

Ako začať s plánovaním?

Na organizáciu zoznamov termínov, osobných a pracovných úloh alebo dlhodobých projektov môžete využiť akékoľvek dostupné diáre, to-do listy, ktoré môžete nosiť kedykoľvek pri sebe. Pokiaľ sa však väčšinu dňa pohybujete na jednom mieste, odporúčame siahnuť po plánovacích tabuliach, ktoré budete mať denne na očiach.

Plánovacia tabuľa

Plánovacie magnetické tabule sú neoceniteľnými pomocníkmi pri plánovaní a organizácii všetkých dôležitých aktivít spojených s chodom Vašej firmy.

Využiť ich môžete napríklad v:

  • kancelárii nad pracovným stolom,
  • v zborovni a kabinetoch škôl
  • zasadacích miestnostiach
  • na pracovisku s výmennou prevádzkou.

Čoraz častejšie sú ale využívané plánovacie nástenky aj v osobnom živote, pre deti aj v domácnosti, napríklad pri rozvrhnutí domácich úloh, krúžkov a upratovaní. Ich nespornou výhodou oproti ostatným je ich každodenná viditeľnosť na očiach vďaka montáži na stenu aj opakované využívanie vďaka ľahkému mazaniu a možnosti značenia.

S týždennou organizáciou Vám najviac pomôžu napríklad naše týždenné tabule, ktoré umožňujú najdetailnejšiu schopnosť rozplánovania jednotlivých dní v týždni napríklad po hodinách, pol hodinách každého dňa. Obsahujú totiž stĺpce na rozpis na každý deň v týždni (8 riadkov na každý deň).


Pokiaľ skôr uvažujete o plánovaní mesačnom, odporúčame využiť mesačné plánovacie tabule, ktoré naopak umožňujú rozplánovať každý deň v mesiaci (obsahujú spravidla 8 stĺpcov).


Na schematické rozplánovanie celého roka odporúčame využiť ročnú plánovaciu tabuľu. Jednotlivé stĺpce tu predstavujú mesiace a riadky naopak dni v rámci jednotlivých týždňov (obsahujú 12 stĺpcov a 32 riadkov).


TIPK plánovacím tabuliam môžete taktiež zakúpiť aj príslušenstvo v podobe popisovačov, lepiacich magnetických pások alebo súpravy symbolov, ktoré Vám nielen pomôžu vyznačiť si tie najviac dôležité úlohy, ale nástenka s nimi bude aj viac farebnejšia a usporiadanejšia. Vhodné sú aj na písanie poznámok.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys