Aký typ baliace pásky vybrať?

14. 3. 2023

Polypropylénové viazacie pásky (PP)

Sú to najbežnejšie viazacie pásky, určené predovšetkým pre páskovanie kartónov a krabíc a ľahších zväzkov tovaru. 

Môžu byť použité pre ručné, ale aj pre strojové viazanie. Nie sú vhodné pre viazanie ťažkého tovaru na paletách apod. Ich výhodou je nízka hmotnosť a pri tom vysoká pevnosť. Pre spoj pásky je najvhodnejšie použitie kovovej XL spony. Páska sa dodáva navinutá na dutinkách 200 alebo 406 mm. Náklady na jeden meter PP pásky sa pohybujú v desiatkach halierov. Ide o najlacnejšiu variantu viazacej pásky.

Polyesterové viazacie pásky (PES)

Najvhodnejšie oblastí použitia PES pások je kotvenie a fixácia nákladu v dopravných prostriedkoch. Tieto pásky sú moderné a ekologickú náhradu oceľových viazacích pások. 

Ich výhodou je extrémna pevnosť v ťahu, vysoká odolnosť proti rázom a jej minimálna prieťažnosť. Spoje sa vykonávajú pomocou drôtených spôn. Buď galvanicky pokovovaných, vhodných do vonkajšieho prostredia, alebo fosfátovaných, ktoré zvyšujú trenie a tým aj pevnosť spoja. PES pásky vďaka svojej ohybnosti nepoškodzujú materiál a je možné ich opakovane použiť. Nie je vhodné ich použiť pre väzbu tovar s ostrými hranami, kde by mohlo dôjsť k ich predratiu. Dodávajú sa navinuté na dutinkách 60 a 76 mm. Náklady na jeden meter PES pásky sa pohybujú v jednotkách korún a sú asi desatinou oproti použitiu oceľovej viazacej pásky.

Oceľové viazacie pásky

Sú najstarším materiálom používaným pre zaisťovanie objemných nákladov. 

Ich použitie je postupne nahradzované ekonomicky a ekologicky výhodnejšie alternatívou, PES páskami. Ich použitie zostáva napríklad v stavebníctve, kde sa používajú pre väzbu betónových blokov a pod. Ale aj tu je výhodne používaná náhrada PES páskou v kombinácii s ochrannými prvkami proti predratiu. Náklady na použitie oceľovej pásky sa pohybuje v oblasti desiatich korún za jeden meter a jedná sa v súčasnosti o najdrahšiu variantu viazacieho materiálu.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys