Ako sa správne starať o popisovacie tabule?

14. 3. 2023

Aby ste si zaistili dlhú životnosť popisovacie tabule, odporúčame Vám dodržiavať tieto základné postupy údržby. Uvedené zásady údržby platia pre magnetické tabule, nemagnetické tabule aj keramické popisovacie tabule.

Čistenie tabule pred prvým použitím

Aby ste odstránili z popisovacie tabule prach a prípadné nečistoty z výroby, pred prvým použitím ošetrite tabuľu handričkou navlhčenou tekutým čističom na tabule alebo použite vlhčené obrúsky na čistenie popisovacích tabúľ. Tabuľu opláchnite čistou vodou a utrite handričkou do sucha.


Bežné čistenie tabule

Bežné čistenie popisovacie tabuly počas používania vykonávajte textilnom čističom alebo špongiou na popisovacie tabule.

Huba na magnetické tabule

Z tabule stierajte vždy iba už zaschnutý atrament. Čistenie vykonávajte krúživými pohybmi rúk. Tým zaručíte dokonalé zmazanie popisu z tabule. Ak napriek tomu na tabuli ostanú nejaké nezmazané čiary, obkreslite ich znovu popisovačom na tabule a skúste ich znova zmazať špongiou alebo textilným čističom na tabule. 

Ak je zle zmazaná plocha príliš veľká, nastriekajte na nej tekutý čistič na tabule a utrite ju do sucha handričkou. Namiesto tekutého čističe môžete použiť aj vlhčené čistiace uborusky na tabule.

Ak tabuľu používate denne, tabuľa by mala byť čistená minimálne 2x za týždeň. Dôkladné čistenie tabule čistiacim roztokom alebo vlhčenými obrúskami vykonávajte tiež, ak je popis na tabuli dlhšie ako 2 dni.

Popis z tabule nezotriete vodou, lebo väčšina popisovačov na tabule využíva vodeodolné atramenty. Na čistenie nepoužívajte žiadne drsné predmety ako drôtenky, hubky, na riad, a pod. Nepoužívajte ani drsné čistiace prostriedky (napr. s pieskom, a pod.). Drsné čistiace prostriedky a predmety naruší povrch tabule a znížite schopnosť jej čistenie (na povrchu budú zostávať šmuhy).

Čistenie stieracích hubiek

Špinavé čistiace hubky na tabule a handričky dobre očistíte v teplej mydlovej vode. Pred ďalším použitím ich nechajte úplne vyschnúť. Ak je povrch čistiace hubky zodratý alebo porušený, hubku vymeňte, aby ste zabránili poškodeniu povrchu tabule.

Popisovače

Pre popisovanie tabúľ používajte výhradne za sucha stierateľné popisovače na popisovacie tabule. Nepoužívajte popisovače na flipchartový papier. Nikdy nepoužívajte guľôčkové perá, ceruzky alebo iné ostré predmety.


Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys