5 tipov: Ako vybrať správny trezor?

14. 10. 2022

Uvažujete v súčasnej dobe nad kúpou bezpečnostnej schránky či trezoru? Prinášame Vám 5 tipov, ktoré Vám nielen uľahčia výber Vášho domáceho alebo firemného trezoru, ale taktiež zaistia, aby vyhovoval Vašim súčasným potrebám, ale aj tým v budúcnosti a priestoru, kde bude umiestnený.

Trezory - multigeneračná záležitosť

Trezory alebo tiež sejfy sú objekty, ktoré slúžia na bezpečné a dlhodobé uloženie cenných predmetov pred zrakmi okolia. Nie nadarmo sa tak mnohokrát stávajú aj multigeneračnou záležitosťou, ktorú využíva nielen celá rodina, ale následne aj ich potomkovia. Môžete tu tak umiestniť nielen peniaze, ale aj napríklad osobné dokumenty, cenné listiny a ďalšie cennosti. Vhodným riešením sú ale napríklad aj pre bezpečné uloženie zbraní či kľúčov.

Za akým účelom trezor kupujete?

Ako už bolo spomenuté skôr, kúpa trezoru nebýva každodennou záležitosťou a preto, pokiaľ sa už na jeho kúpu rozhodnete, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov, ktoré Vám ušetria prípadné budúce nemalé starosti. Prvým z nich je si najmä uvedomiť, za akým účelom trezor kupujeme a čo všetko by mal ochrániť. Bude slúžiť iba na uchovávanie bankoviek alebo tu budete chcieť ukladať aj napríklad umelecké diela alebo dôležité šanóny a dokumenty?

Veľkou výhodou pri vyberaní trezoru je potom aj to, že v súčasnosti sú na trhu už dostupné trezory priamo s určenou špecializáciou, teda môžete priamo vyberať podľa ukladaných vecí, cenností alebo objektov alebo jeho ohňovzdornosti.

Aký zvoliť zámok trezoru?

Typ zámku trezoru je ďalším faktorom, ktorý by sme pri voľbe trezoru určite nemali zabúdať. Výber trezorového zámku môže totiž v budúcnosti ovplyvniť nielen správne využívanie trezora, ale aj jeho bezpečnosť.

Najčastejším typom zámkov je pri veľkej väčšine trezorov zámok na kľúč alebo mechanický. V dnešnej dobe na trhu nájdete ale aj trezory so zámkami elektronickými s číselným kódom, ktoré sú o proti mechanickým nielen jednoduchšie na ovládanie, ale aj bezpečnejšie a oveľa pohodlnejšie.

Vyberať môžete ale aj medzi kombinačnými elektronickými zámkami ako sú napríklad elektronický trezor s bluetooth zámkom, ktorý jednoducho otvoríte cez aplikáciu vo Vašom smartfóne. Pokiaľ budete trezor užívať iba vy sami či blízke osoby, odporúčame voliť skôr elektronický trezor s biometriou, ktorý odomknete jednoducho pomocou odtlačku prsta. Vybrané modely ponúkajú až uloženie 60 odtlačkov prstov a súčasťou sú vždy aj 2 núdzové kľúče.
Horúcou novinkou, ktorá svoje obľúbenie nachádza najmä v hoteloch a hotelových zariadeniach, kde sa neustále menia hostia a treba mať vždy aktuálny prístup k sejfu, sú potom elektronické trezory s RFID technológiou. Trezory vybavené RFID zámkom je možné otvoriť pomocou kariet, ktoré v sebe majú RFID čip. Využiť tak môžete platobné, debetné, hotelové či iné karty. Väčšinou je karta s RFID vždy v peňaženke, preto odpadajú starosti so zapamätaním kódu či uložením kľúča.


Ako zaistiť maximálnu bezpečnosť?

Pri výbere trezoru by sme ako budúci majitelia mali vedieť, za akým účelom si trezor kupujeme a čo má poprípade ochrániť. Podľa toho potom môžeme ľahko vybrať aj správny typ trezora zodpovedajúci danej bezpečnostnej triede alebo kritérium, ktoré nám zaistí maximálnu bezpečnosť uložených objektov aj pokojný spánok.

Aby ste ochránili svoje cennosti čo najviac, určite odporúčame vyberať aj z trezorov, ktoré majú platný certifikát podla európskej normy EN 14450. Certifikácia trezorov nielen, že deklaruje bezpečnostnú triedu trezorov, ale aj ich odolnosť proti vlámaniu či ohňovzdornosť.

Vybrané ohňovzdorné trezory Vám pomôžu predĺžiť životnosť a bezpečie uložených vecí pri vzniku požiaru podľa časových intervalov a to až do rozmedzia 60 minút.


Veľkosť trezoru - vždy o 1 číslo väčšia ako rozmýšľate

Pri výbere treba dbať okrem iného aj na výber jeho správnej veľkosti a mať na vedomí, že časom môžete trezor veľmi rýchlo naplniť a jeho veľkosť už bohužiaľ nezväčšíte. Všeobecne platí, že pri rozhodovaní o veľkosti trezoru je vhodné voliť skôr vždy o jednu veľkosť väčší trezor, než potrebujeme.

Náš tip: Rozhodovanie o veľkosti potom odporúčame vziať do úvahy najmä pri trezore do steny, kedy Vám toto rozhodnutie ušetrí nielen prípadnú pracnú demontáž či nákup ďalšieho trezoru.

Inštalácia a umiestnenie trezoru

Poslednú, ale nemenej dôležitú úlohu pri samotnom výbere hrá aj voľba jeho umiestnenia v priestore. Budete mať trezor voľne umiestnený v skrini, zabudovaný do steny alebo v podlahe? Aj tieto parametre hrajú pri výbere nezabudnuteľnú úlohu. Nie vždy je totiž možné napríklad trezor zabudovať do podlahy alebo jeho zamurovanie do nosnej steny.

Pri voľbe miesta si preto u statika overte nielen nosné steny, ale aj váhu, ktorú dokáže uniesť Vaša podlaha. Pri voľbe miesta odporúčame voliť vždy primárne vždy miesto uloženia, ktoré bude skryté pred pohľadmi cudzích osôb.


Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys