5 dôvodov, prečo si zaobstarať zdvíhací stôl

12. 2. 2024

Uvažujete teraz nad kúpou výškovo nastaviteľného stola do Vašej pracovne alebo do kancelárie pre Vašich zamestnancov, ale stále si nie ste istí, či splní všetky Vaše potreby a aké prináša výhody a prínosy? V článku sme pre Vás spísali 5 dôvodov, prečo si zaobstarať výškovo nastaviteľný stôl.
Výškovo nastaviteľné stoly si stále viac nachádzajú svoje dôležité miesto nielen v kanceláriách, ale aj v dielňach či lekárskych ordináciách. A to najmä vďaka ich pozitívnym vplyvom pri kontinuálnej práci na jednom mieste. Zmena pracovnej pozície počas dňa totiž môže mať obrovský vplyv na zaistenie Vášho pohodlia, produktivity a zdravia.

1. Zdravšie podmienky na pracovisku

Podľa svetovej zdravotníckej organizácie WHO trávi v sede veľkú časť svojho života na rozdiel od rokov minulých v dnešnej modernej dobe takmer 60 – 85 % dospelej populácie. Dlhodobo sedavý spôsob práce a zlá ergonómia pracoviska však významne zvyšujú riziko rozvoja srdcových a cievnych ochorení, a sú tiež spojené s radom krátkodobých i dlhodobých zdravotných problémov, medzi ktoré okrem iného patria napríklad aj:

  • Priberanie na váhe a možný vznik obezity
  • Chronické bolesti chrbta a napätie krčných svalov
  • Zlé držanie tela, skolióza chrbtice
  • Zvýšené riziko vzniku rakoviny pŕs a hrubého čreva

Zdvíhací stôl Vám umožňuje jednoducho prepínať medzi prácou v sede a v stoji, čím môže pomôcť významne znížiť záťaž na Vašu chrbticu, zlepšiť prekrvenie dolných končatín a podporiť aj aktívny chod Vášho metabolizmu po celý deň. Tým sa minimalizuje riziko bolesti chrbta a ďalších problémov spojených so sedavým zamestnaním.

Náš tip: Vrátane striedania práce v sede a v stoji veľmi je v rámci zníženia rizík sedavého zamestnania tiež dôležité aj napríklad dodržiavanie pravidelných aktívnych prestávok. Skúste sa preto každú hodinu na minimálne 2 minúty postaviť a pretiahnuť sa. Čítajte viac: 9 tipov: Ako znížiť riziká sedavého zamestnania.

2. Variabilita pracoviska a pohodlia

Každý človek je iný a pri svojej práci môže mať odlišné požiadavky na zabezpečenie svojho pohodlia. Veľkou výhodou výškovo nastaviteľných stolov je preto aj ich variabilita a prispôsobenie výšky pracovnej stolnej dosky všetkým, ktorí v danej chvíli pracovný priestor využívajú pre svoju prácu či štúdium.

Štandardne môžete voliť výškovo nastaviteľné stoly s 2 typmi pohonov:

  • Mechanický - využíva na nastavenie výšky stola kľučku, ktorú je potrebné pri znížení/zvýšení pracovnej dosky otáčať.
  • Elektrický - využíva naopak pre zmenu výšky motor a je možné ovládať tlačidlami so šípkami umiestnenými pod pracovnou doskou stola.

Elektrické nastaviteľné stoly na rozdiel od mechanického pohonu vďaka použitým elektrickým motorom pohodlne a bez námahy umožňujú prispôsobiť výšku pracovnej plochy už behom niekoľkých sekúnd tak, aby vyhovovala individuálnym potrebám komukoľvek, kto bude zdvíhací stôl práve v danej chvíli využívať.

720 variantov elektrických zdvíhacích stolov skladom!

V našej ponuke nájdete 720 variantov elektrických zdvíhacích stolov do kancelárie. Vyberať môžete nielen podľa tvaru a farby podnože, ale aj prevedenia a dezénu stolnej pracovnej dosky.


Do Vašej odbornej aj domácej dielne potom odporúčame umiestniť aj výškovo nastaviteľné pracovné stoly OBOL alebo ULIX do dielne, ktoré sú vybavené veľmi odolnou bukovou škárovkou s vysokou nosnosťou, ktorá poskytne oporu nielen pri detailnej, ale aj dlhšej práci pri pracovnom stole.
Náš tip: Výšku stola odporúčame nastaviť vždy tak, aby ste mali obrazovku monitora na úrovni očí. Pri stole odporúčame sedieť/stáť tiež vždy vzpriamene, s uvoľnenými ramenami a rovnomerným zaťažením chodidiel. Viac o požiadavkách na kancelárske písacie stoly.

3. Zvýšenie produktivity a motivácia

Niektorým ľuďom striedanie práce v sede a v stoji pomáha tiež k lepšiemu sústredeniu, koncentrácii, produktivite a odbúraniu stresu. Výškovo nastaviteľné stoly údajne zvyšujú efektivitu najmenej o 10%. Práca v stoji môže pomôcť aj ospalosti a únave, ktoré môžu byť spojené so statickým sedením za pracovným stolom.

4. Podpora aktívneho pohybu

Zavedenie práce v stoji vznikne pre zamestnancov navyše aj priestor na aktívny pohyb pri práci. Pri práci v stoji sa zamestnanci môžu nielen pretiahnuť, ale vykonať aj pár jednoduchých cvikov či sa zájsť porozprávať s kolegami. Zdravší pracovníci znamenajú menej dní choroby a menej peňazí vynaložených na zdravotné poistenie.

5. Dlhodobá investícia

Aj keď môže byť obstaranie výškovo nastaviteľného stola na prvý pohľad nákladnejšie, je dôležité vziať do úvahy jeho dlhodobé výhody. Výškovo nastaviteľný stôl Vám môže pomôcť chrániť zdravie pred dlhodobými negatívnymi účinkami sedavého zamestnania.

Výškovo nastaviteľné stoly s elektrickým pohonom navyše predstavujú kvalitný kus nábytku, ktorý pri správnej starostlivosti vydrží dlhé roky. Obstaranie výškovo nastaviteľného stola do kancelárie alebo pracovne tak predstavuje vrátane vyššie spomenutého aj investíciu do produktivity, zdravia a pohody, ktorá by sa mala vyplatiť v dlhodobom horizonte.

Tip na záver

Rozhodli ste sa zaobstarať výškovo nastaviteľný stôl a dôležitá je pre Vás kvalita, široký výber a rýchle dodanie do 24 hodín od objednania?

Nastavte si svoj pracovný stôl presne podľa Vašej výšky a preferencií už do druhého dňa od objednania! Našim zákazníkom navyše ponúkame záruku trvajúcu 7 rokov, čo je dôkazom nášho presvedčenia o kvalite našich výrobkov. Máme tiež široký sortiment rôznych variantov zdvíhacích stolov skladom, čo Vám umožní vybrať si stôl presne podľa Vašich potrieb a estetických preferencií.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys