Záťažové kolieska pre kancelársku stoličku: kedy sa oplatí zaobstarať?

11. 4. 2023

Záťažové kolieska pre kancelárske stoličky sú navrhnuté tak, aby znížili záťaž na podlahu a minimalizovali opotrebenie stoličky. Vybrali sme niekoľko hlavných parametrov a vlastností, ktoré je dobré pri samotnom výbere či zvážení vhodnosti kúpy mať na pamäti:

Priemer koliesok

Priemer záťažových koliesok by mal byť vhodne zvolený tak, aby minimalizoval riziko poškodenia podlahy a zlepšil manévrovateľnosť stoličky. Obvykle sa používajú kolieska s priemerom 70 mm a vyšším.

Materiál koliesok

Materiál záťažových koliesok musí byť dostatočne pevný, aby zniesol váhu používateľa a zároveň minimalizoval opotrebenie podlahy. Obvykle sú záťažové kolieska vyrobené z mäkčeného polyuretánu, ktorý dopĺňa kovová konštrukcia.

Nosnosť koliesok

Nosnosť záťažových koliesok určuje, akú maximálnu váhu môžu uniesť. Väčšina záťažových koliesok pre kancelárske stoličky môže uniesť váhu aspoň 50 kg, v súčte piatich ks by teda záťažové kolieska mali zvládnuť aspoň 250 kg.

Typ povrchu podlahy

Kolieska sú navrhnuté s ohľadom na typ podlahy, na ktoré budú používané. Kolieska pre bežné kancelárske stoličky sú vhodné pre tvrdé podlahy, ako sú parkety, laminátové podlahy, dlaždice, prípadne záťažové koberce s nízkym vlasom. Pokiaľ sa chcete pohybovať po vysokom koberci, asfaltovom či betónovom povrchu, prípadne po kamennej podlahe, záťažové kolieska sú jednoznačnou voľbou.

Bezpečnosť

Záťažové kolieska by mali svojou konštrukciou a vyšším priemerom zaistiť lepšiu stabilitu na nekvalitnom povrchu. Tým môžu výrazne znížiť riziko pádu zo stoličky. Celkovo sú záťažové kolieska pre kancelárske stoličky navrhnuté tak, aby minimalizovali poškodenie podlahy a zároveň poskytovali pohodlné a bezpečné použitie pre užívateľov.

Alternatíva k podložke

Použitie týchto koliesok tiež prináša veľkú výhodu oproti riešeniu vo forme podložky pod stoličku, ktorá síce tiež bráni poškodeniu podlahy, ale skôr či neskôr sa opotrebuje a potom môže byť v prípade zadrhnutia kolieska pre užívateľov nebezpečná a nepohodlná. Keď už sme pri tom porovnávaní, oproti podložkám sú záťažové kolieska navyše lacnejšie.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys