Typy parkovacích zábran

13. 3. 2023

Parkovacie zábrany a zahradzovacie stĺpiky slúžia na zahradenie vjazdu napríklad automobilov do peších zón, zahradenie vjazdu do parkov, vymedzenie plochy parkoviska, a podobne. Rozdeľujeme ich na dva tipy:

  • pevné (fixné) zahradzovacie stĺpiky a parkovacie zábrany sú nastálo upevnené k zemi a slúžia na trvalé zahradenie prístupu, tieto stĺpiky sú tvorené kovovou rúrkou pevne prikotvenou k tanieru, pomocou ktorého je pätka priskrutkovaná k základu
  • pri sklopnom mechanizme môžete stĺpik alebo parkovaciu zábranu sklopiť na zem, stĺpik a parkovacia zábrana sú uzamykateľné (pri spätnom zdvihnutí sa stĺpik automaticky zamkne), rúrka so sklopným zariadením je prikotvená k tanieru alebo k pätovej doske. Sklopné stĺpiky sa používajú v prípadoch, keď je dočasne nutné zahradenie zrušiť z dôvodu upratovania peších zón, parkov, odvozu odpadkov, sprístupnenia parkovacej plochy, atď.

Povrchová úprava parkovacích zábran a zahradzovacích stĺpikov: práškový lak, alebo žiarový zinok. Zahradzovacie stĺpiky a parkovacie zábrany sú označené červenou výstražnou páskou. Skrutky na ukotvenie do zeme nie sú spravidla súčasťou dodávky, z dôvodov rôznych podloží (betón, asfalt, dlažba,..).

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys