Typy opierok rúk stoličiek

13. 3. 2023

Opierky rúk alebo lakťové opierky poskytujú potrebnú podperu v oblasti lakťov a predlaktia. Nielen, že práca s myšou a klávesnicou bude pre Vás pohodlnejšia, ale uľaví sa aj Vašim lakťom, šiji a ramenným kĺbom. Opierky rúk sú absolútnou nevyhnutnosťou pre celodenné a ergonomické sedenie za počítačom.

  • Pevné opierky rúk

Pevné opierky rúk sú základným typom opierok rúk. Sú napevno uchytené ku kancelárskej stoličke, a vďaka tomu sú vhodné skôr na kratšiu prácu za počítačom či do zasadacích miestností.

  • Odklápacie opierky rúk

Odklápacie opierky rúk Vám ponúkajú možnosť ich sklopenia kedykoľvek práve potrebujete. Stoličku vďaka tomu ľahko napríklad jednoducho zasuniete pod menší písací či pracovný stôl. Môžete sa ľahko taktiež voľne pretiahnuť a uvoľniť napätie Vašich ramien pri práci.

  • Opierky rúk s nastavením výšky

Opierky rúk s nastavením výšky umožňujú nastavenie lakťových opierok smerom nahor alebo nadol, do pohodlnej pozície presne tak, aby vyhovovali výške Vašej aj stola, pri ktorom pracujete. Požadovanú polohu ľahko nastavíte pomocou bočných páčok či ťahom a tlakom na opierky rúk. Záleží na použitom mechanizme.

  • Opierky rúk s nastavením výšky, šírky

Opierky rúk s nastavením výšky, šírky si môžete nastaviť nielen výškovo nahor alebo nadol, ale aj vodorovne bližšie či ďalej od Vášho tela.

  • Opierky rúk s nastavením výšky, hĺbky

Tieto opierky rúk vrátane nastavenia smerom nahor alebo nadol umožňujú aj nastavenie hĺbky vrchnej dotykovej časti smerom vpred či vzad. Ľahko ich tak prispôsobíte svojim lakťom aj dĺžke Vašich rúk.

  • Opierky rúk s nastavením výšky, hĺbky a šírky

Opierky rúk s nastavením výšky, hĺbky a šírky s nastavením smerom nahor alebo nadol do bokov umožňujú navyše aj jednoduché prispôsobenie hĺbky posunutím vrchnej dotykovej časti vpred či vzad. Podrúčky si tak nastavíte podľa svojich potrieb vo všetkých dostupných smeroch.

  • Opierky rúk s nastavením výšky, rotácie

Ďalším typom sú opierky rúk s nastavením výšky a rotácie. Vďaka nim si pohodlne nastavíte výšku lakťových opierok nahor či nadol aj vrchnú dotykovú plochu opierok pootočením do strán. Túto variantu oceníte napríklad pri práci s viacerými monitormi alebo pri širokej pracovnej doske.

  • 3D opierky rúk

Čím ďalej viac obľúbeným typom u zákazníkov sú po novom tiež tzv. 3D opierky rúk, ktoré ponúkajú multifunkčné možnosti nastavenia nielen výšky, ale aj hĺbky a rotácie. Vrátane výšky opierok rúk nahor alebo nadol si tak ľahko nastavíte aj hĺbku dotykovej časti vpred či vzad aj jej rotáciu do strán presne podľa Vašich potrieb. Vďaka týmto vlastnostiam sú preto najvhodnejšie na celodennú prácu za počítačom.

TIP: Opierky rúk by mali byť v rovnakej výške ako stôl, tak aby došlo k predĺženiu pracovnej dosky. Odporúčaná výška opierok rúk by mala vzniknúť aj položením uvoľnených paží na opierky rúk v 90° uhle, zatiaľ čo bude opierka vyššie ako lakeť. 

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys