Typy odvlhčovačov

6. 3. 2023

Teplota miestnosti je dôležitým kritériom výberu toho správneho odvlhčovača, najmä pokiaľ v priestoroch dochádza ku kolísaniu teplôt alebo pokiaľ sa výrazne líši od teploty izbovej. Podľa teploty v miestnosti, v ktorej chceme odvlhčovať vlhký vzduch, potom volíme aj samotný typ odvlhčovača. Podľa teploty v miestnosti môžeme následne vyberať medzi odvlhčovačmi kondenzačnými, určenými pre miestnosti s izbovou teplotou okolo cca 20 °C alebo odvlhčovačmi adsorpčnými, ideálnymi aj pre nevykurované studené priestory, kde sa teplota pohybuje okolo 1 až 15 °C.

  • Kondenzačné odvlhčovače vzduchu sú odvlhčovače určené najmä pre obytné priestory s izbovou teplotou, pri ktorých ani v zime teplota neklesá pod cca 15 °C. Väčšina kondenzačných odvlhčovačov je vybavená kompresorom a chladiacim kruhom. Ponúka vysoký odvlhčovací výkon, ktorý závisí od aktuálnej vlhkosti vzduchu i teploty v miestnosti. Čím vyššia, tým viac vody kondenzačný kompresor odstráni.

  • Adsorpčné odvlhčovače vzduchu je možné využiť najmä v priestoroch s nižšou teplotou ako sú napr. neobývané novostavby, pivnice, hobby dielne, garáže, sklady a ďalšie. Skrátka všade tam, kde kondenzačné kompresory nemôžu dostatočne slúžiť. Využiteľné už pri teplote od 1 °C. Ich jedinou nevýhodou je vyššia energetická náročnosť a nižší výkon odvlhčovania. Sú tvorené filter ventilátorom a sorpčným telesom.

Náš tip: Na teplotu v miestnosti odporúčame dbať najmä pri kondenzačných odvlhčovačoch, ktoré môžu pri nízkych teplotách namŕzať a obmedzovať sa tak môžu aj ich funkcie. Vybrané modely sa môžu tiež pri nízkej teplote sami v rámci ochrany vypnúť.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys