Typy držiakov na TV

6. 3. 2023

Typ držiaka na TV je základným kritériom pri samotnom výbere držiaka, kedy si v prvom kroku nielen definujete, ako chcete mať držiak na stene umiestnený, ale aj ako veľmi s ním chcete manipulovať po jeho inštalácii. Na trhu existuje nespočetné množstvo druhov držiakov na TV, kedy každý plní svoj špecifický účel, a preto sme pre Vás spísali jednotlivé typy držiakov spolu s ich vlastnosťami.

  • PEVNÝ DRŽIAK NA TV

Pevný (fixný) držiak na TV je základným typom držiaka a taktiež tým spravidla najlacnejším. Ako už sám názov napovedá nie je polohovateľný a teda je ideálny najmä v prípade, keď s televíziou naďalej nechcete nijako manipulovať. Pevný držiak na TV na stenu disponuje spravidla vysokou nosnosťou oproti ostatným držiakom a je najvýhodnejší z hľadiska priestoru. Zaberie totiž najmenej miesta vďaka malej vzdialenosti od steny.

  • VÝKLOPNÝ DRŽIAK NA TV

Výklopný držiak na TV na druhú stranu poskytuje oproti pevnému držiaku aspoň čiastočnú polohovateľnosť. Pohodlne vďaka nemu naklopíte svoju televíziu smerom hore či dole. Maximálny náklon sa pri výklopných držiakoch pohybuje spravidla okolo 20°.

  • KĹBOVÝ DRŽIAK NA TV

Najrozšírenejším typom držiakov na televíziu sú potom držiaky kĺbové (otočné), ktoré už poskytujú značnú flexibilitu a polohovateľnosť. Pri ich inštalácii na stenu vznikne aj väčší priestor medzi múrom a televíziou. Na druhú stranu v porovnaní s pevnými držiakmi majú nižšiu nosnosť. Vyberať môžete z dvoch typov kĺbových držiakov a to s výsuvným ramenom alebo bez ramena.

Kĺbové držiaky na TV s výsuvnými ramenami umožňujú naklonenie televízie ihneď do niekoľkých náhľadových uhlov. Televíziu je možné tiež jednoducho oddialiť alebo natočiť do strán, pri vybraných modeloch až o 90 °.

Kĺbové držiaky na TV bez ramena poskytujú naopak iba mierny náklon a v závislosti od veľkosti televízora aj decentné otáčanie do strán.

  • VÝŠKOVO NASTAVITEĽNÝ DRŽIAK NA TV

Výškovo nastaviteľné držiaky na televíziu sú typom držiakov, ktoré poskytujú rovnaké vlastnosti ako kĺbový držiak, ale navyše Vám umožnia aj nastavenie tej najvhodnejšej výšky televízie, presne podľa Vašich potrieb aj po inštalácii. Manipulácia pri zmene výšky je navyše veľmi jednoduchá a nie je potrebné žiadne náradie.

  • STROPNÝ DRŽIAK NA TV

V prípade, keď na stene už nemáte miesto alebo držiak na TV nie je možné na stenu prichytiť napríklad vplyvom jej hrúbky je pre Vás vhodným variantom najmä stropný držiak na televíziu, ktorý umožňuje navyše ako jediný aj 100% polohovateľnosť. Ľahko si tak ľubovoľne nastavíte nielen náklon, otáčanie ale aj výšku.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys