Typy chráničov

13. 3. 2023

Nielen na parkovisku, ale napríklad aj v sklade sa často môže stať, že odhadnuté centimetre nestačia a namiesto hladkého prejazdu nasleduje tupá rana, ktorá nám dá jasne najavo, že tentoraz naša priestorová predstavivosť nebola úplne najlepšia.
Na trhu je dnes ale niekoľko typov chráničov proti nárazu, ktoré dokážu zamedziť nielen škode na majetku a zdraví, ale aj tomu, aby k týmto „haváriám“ vôbec došlo.

  • Kovové podlahové zábrany

Napríklad na parkovisku sa najčastejšie stretávame s kovovými podlahovými zábranami, ktoré predeľujú jednotlivé miesta. Ich princíp spočíva v tom, že sú inštalované na čele parkovacieho miesta. V našej

  • Oblúkové zábrany

Tento typ zábran je praktický a hojne používaný. Najčastejšie sa používajú v skladoch, napríklad na vymedzenie priestoru na prechádzanie, zabezpečenie regálov, aby do nich nebolo možné nabúrať pri manipulácii a podobne. Ponúkame ich v rôznych výškach.

  • Ochranné stĺpiky

Najčastejšie využívané sú v dnešnej dobe ochranné stĺpiky, ktoré sa dajú zakúpiť v plastovom alebo kovovom variante. Obvykle je ich súčasťou (prípadne treba dokúpiť) lano, reťaz alebo samonavíjací pás. Výhodou stĺpikov je, že ich na rozdiel od stálych zábran môžete ľahko premiestniť inde.

  • Chrániče na stenu

Predovšetkým v prevádzkach ide o hojne používanú vychytávku, ktorá Vás napríklad pri manipulácii s vysokozdvižným vozíkom ušetrí pred otlčeným múrom.

  • Rohové zábrany

V samotných skladoch a dielňach nie sú ani tak strašiakom potlčené múry, ako urazené rohy. Uchrániť Vás od nich môžu rohové zábrany, alebo rovno ochranné rohy. Sú u nás dostupné v rôznych výškach i šírkach.

  • Ohybné profily

Tento typ chráni pred úrazom pri náraze a zároveň kryje zariadenie a tovar pred zničením pri údere.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys