Systém Body-Balance-Tec

14. 3. 2023

Urobte si z Vašej kancelárie úplne jednoducho Fitness štúdio!

Kancelárske stoličky, ktoré sú vybavené systémom BODY-BALANCE-TEC, majú charakter tréningového prístroja. Skutočnosť, že sa stolička môže stať súčasne aj športovým zariadením, znie už v prvom okamihu ako niečo neobyčajného. Využitím tohto systému pri sedení je chrbtové svalstvo sústavne v aktívnej činnosti, trénuje sa a tým je úplne automatiky spevňované.

Systém BODY-BALANCE-TEC sa môže používať na získanie telesnej zdatnosti denne, ale tiež aj ako doplnok pre cvičenie chrbta počas celého dňa, ako je napr. vykonávanie kruhov alebo opisovanie osmičky panvou. To všetko môže človeka nielen pobaviť, ale zároveň ešte viac prispieť aj k jeho zdraviu. Sedenie v troch dimenziách s patentovaným systémom BODY-BALANCE-TEC - kĺb stoličky - spôsobí zmenu v živote človeka. Z relatívne statického a nezdravého spôsobu sedenia sa vďaka tomuto systému prechádza k dynamickému spôsobu sedenia, ktoré nás dokáže udržať v kondícii a dokonca nám aj môže spôsobovať radosť.

Pohyb pri sedení spôsobuje dobrú náladu, zvyšuje motiváciu a tým aj prispieva k podstatne lepším pracovným výsledkom.

Pohyb dopredu

Technické možnosti nastavenia otočnej stoličky, ako napr. permanentná kontaktná mechanika alebo synchrónna mechanika, podporujú ergonomické držanie tela pri sedení a telo anatomicky správne podopierajú. Patentovaný systém BODY-BALANCE-TEC - umožňuje pritom ďalšiu vec! Extrémnym nastavením sklonu stoličky smerom dopredu sa sedí automaticky správne ako na gymnastickej lopte, bez toho aby dochádzalo k zaťažovaniu chrbtice. Ťažisko váhy tela sa presúva v tejto pozícii sedenia smerom dopredu, čo spôsobuje automatické prispôsobenie uhla sklonu sedacej plochy správnym smerom. Najmenšie presunutie ťažiska smerom dozadu dvíha súčasne aj sedaciu plochu, takže oblasť panvy má zároveň vždy aj optimálnu podporu.

Pre chrbticu a medzistavcové platničky znamená extrémna flexibilita sklonu uhla sedacej plochy stoličky značnú úľavu, lebo sa zlé držanie tela pri sedení automaticky redukuje a tým sú medzistavcové platničky rovnomerne zaťažované a precvičované neustále sa striedajúcim tlakom.

Pohyb do strán

V pozícii v sede sa človek musí tiež občas nakláňať do strán, aby dosiahol na predmety, ktoré nie sú v bezprostrednej blízkosti. Veľmi často sú dokonca nutné enormné sklony do strán smerom nadol, ak sa potrebuje vziať niečo napr. z tašky alebo zásuvky pri stole. Jeden z najdôležitejších faktorov patentovaného systému BODY-BALANCE-TEC - je jeho schopnosť prispôsobovať sa pohybu tela do strán a dopomôcť jeho správnemu držaniu. Akčný rádius na pracovnom mieste "písací stôl" sa značne zvyšuje. Podpierky rúk stoličky sa pri naklonení sedacej plochy stoličky nakláňajú rovnomerne s ňou a tým dochádza k zväčšeniu priestoru pôsobnosti. Pomocou podpierok rúk odpadá súčasne aj nepríjemný tlak na stehná pri extrémnych sklonoch do strán. Ergonomické podperné funkcie tvarovaného penového vankúša na sedačke sa neobmedzujú ani pri pohybe do strán. Otáčavé pohyby sú dynamické a prispôsobujú sa automaticky sedacej ploche nezávisle na ťažisku a intenzite pohybu smerom dopredu, dozadu a takisto do strán.

Pri statických stoličkách sa sedacia plocha nenakláňa do strán. Tým dochádza k silnému ohýbaniu chrbtice do strán súčasne s veľkým namáhaním v tlaku a ťahu u medzistavcových platničiek. Systém BODY-BALANCE-TEC sa naproti tomu stará o optimálne vyrovnávanie tlaku pri pohybe do strán.

Medzistavcové platničky sú rovnomerne zaťažované a uvoľňované. Pri rovnomernom zaťažovaní svalov chrbtice je automaticky rovnomerne zaťažovaná aj chrbtica a zachováva tak správne držanie v tvare dvojitého S.

Pohyb dozadu

Statické sedenie je pre chrbát čistý jed. Patentovaný systém BODY-BALANCE-TEC znemožňuje strnulé sedenie. Naopak oveľa viac povzbudzuje k tomu, aby človek pozíciu pri sedení striedal často a tak hovoriac "Balansoval." Z prirodzeného pohybu tela vyplýva úplne automaticky výsledok, ktorý podporuje zdravie. Každý najmenší aj podvedomý pohyb je dynamický. Tak napr. chrbtové operadlo je pri telefonovaní či čítaní nielen odpočinkom pre telo, ale súčasne spôsobom, ako udržať organizmus v pohybe.

Patentovaný systém BODY-BALANCE-TEC anatomicky podporuje správne držanie tela v sede, opierajúc sa o chrbtové operadlo. Vzájomné pohyblivé a mechanické nastavenie operadla a sedacej plochy automaticky udržuje správny uhol medzi oblasťou bedier a stehnami. Krvný obeh môže prebiehať neobmedzene a je povzbudzovaný neustálym pohybom sedacej plochy. Dynamický pohyb zvyšuje obsah kyslíka v krvi, ktorý sa stará o zlepšenie schopnosti koncentrácie a výkonnosti človeka, dochádza k lepším fyzickým a psychickým pocitom. Sústavným pohybom nôh sa podporuje žilový obeh krvi v nohách, tým sa človek vyvaruje embóliám.

Rozdelenie váhy na sedacej ploche je neustále optimálne, takže aj špeciálne ergonomické tvarovanie sedadla neustále podporuje dôležité životné funkcie človeka.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys