Materiál políc regálov

14. 3. 2023

Materiál regálových políc vyberajte podľa charakteru skladovaných predmetov a prostredia, v ktorom budú regály umiestnené. Na výber sú regály s týmito typ políc:

Plechové police - pozinkované

Regály s pozinkovanými policami sú vhodné najmä do skladov a dielní. Ich výhodou je nižšia cena v porovnaní s ostatnými typmi políc. Pozinkované regály sú odolné voči korózii. Plechové police lakované.

Plechové police lakované

Regály s lakovanými policami sú vhodné do interiérov, kancelárií a archívov. Lakovanou vrstvu regálu tvorí spravidla vypaľovaný práškový lak (komaxit). Vyberať môžete z niekoľkých farieb (biela, modrá, sivá, prípadne ďalšie farby podľa vzorkovníka RAL (podľa možnosti výroby a objemu zákazky). Cena lakovaných regálov je o niečo vyššia ako cena pozinkovaných regálov. Lakované regály neodporúčame do dielní a prevádzok, kde by skladované predmety mohli poškriabať lakovanou vrstvu políc a mohlo by následne dôjsť k ich korózii. Lakované police sa naopak veľmi dobre čistí.

Police zo surovej drevotriesky

Regály s policami zo surovej drevotriesky predstavujú najvýhodnejšie riešenie v pomere "cena / výkon". Regály s drevotrieskovými policami poskytujú vysokú nosnosť. Sú vhodné predovšetkým do skladov, pivníc, garáží. V bežnom prostredí sa nemusíte obávať deformácie alebo plesne z dôvodu vlhkosti. Regály s policami zo surovej drevotriesky neodporúčame do dielní, kde by mohlo dochádzať k únikom olejov alebo iných kvapalín, ktoré by sa nasali do drevotrieskové police. Takéto nečistoty by ste z police už neodstránili.

Police s laminovanou drevotrieskou

Regály s laminovanými policami sú vhodné do interiérov, kancelárií a archívov. Police sú tvorené drevotrieskou, ktorá je potiahnutá bielou laminovanou vrstvou, ktorá chráni surovú drevotriesku a vyzerá esteticky lepšie. Rovnako ako regály s policami zo surovej drevotriesky vynikajú regály s laminovanými policami vysokou nosnosťou. Ich cena je však vyššia vďaka lamináciu políc. Tieto regály odporúčame do interiérov a kancelárií alebo tam, kde sa kladie vyšší dôraz na estetiku.

Nerezové police

Regály s nerezovými policami sú vďaka svojim špeciálnym vlastnostiam určené predovšetkým do špeciálnych prevádzok, chemických, gastronomických, apod. Nevýhodou nerezových regálov je ich vysoká cena.

Chrómované drôtené police

Polica týchto regálov je vyrobená z pochrómovaných drôtov. Takto vyrobené police sa vyznačujú vysokou nosnosťou. Vďaka svojim vlastnostiam a estetickému vzhľadu sú chrómované regály vhodné predovšetkým do interiérov, kancelárii, domácností. Chrómované regály sa tiež často používajú pre skladovanie potravín.

Plastové police

Plastové regály jsou vhodné především do domácností, garáží a sklepů. Jejich výhodou je odolnost vůči korozi a plísním a snadná omyvatelnost. Nevýhodou je nízká nosnost police, která je daná použitým materiálem.

Drevené police

Drevené regály sú vhodné predovšetkým do domácností, detských izieb, špajzí, ale možno ich použiť aj v obchodoch alebo kanceláriách. Výhodou je predovšetkým ich "prírodný" vzhľad. Nevýhodou je nízka nosnosť police, ktorá je daná použitým materiálom a tiež nízka odolnosť voči vlhkosti, plesniam, apod. Drevené regály dodávame bez povrchovej úpravy. Odporúčame aplikovať náter lakom.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys