Firemná jedáleň: Ako ju zariadiť?

5. 8. 2022

Firemná jedáleň by mala byť miestom, ktoré spája ľudí z rôznych oddelení a zlepšuje komunikáciu vo firme. Zvyšuje tiež schopnosť spolupracovať a je zároveň aj miestom, kde Vaši zamestnanci aspoň na malý okamih zabudnú na všetky svoje pracovné povinnosti. Vyplatí sa preto zariadenie tohto spoločenského priestoru nepodceniť.

Ako ale firemnú jedáleň zariadiť tak, aby sa v nej cítili Vaši zamestnanci príjemne a radi tu trávili svoje voľné chvíle?

Základom je kuchynský kútik

Základom každej firemnej jedálne by mal byť dostatočne vybavený kuchynský priestor, kde si môžu Vaši zamestnanci pripraviť povzbudzujúcu kávu či ohriať obed. Jedáleň navyše vďaka tomu bude ihneď pôsobiť útulnejšie a príjemne. Ideálna firemná kuchynka by mala obsahovať nevyhnutné spotrebiče, ktorými sú tieto 3 základné spotrebiče:

Neoddeliteľnou súčasťou vybavenia kuchynského kútika by mali byť ale aj hrnčeky, poháre, taniere a súprava príborov. Počet kuchynského riadu by sa mal odvíjať nielen podľa počtu Vašich zamestnancov, ale počítať by ste mali aj s firemnými návštevami a organizovaním rokovaní. V kuchynke by ďalej vrátane drezu nemala chýbať napríklad aj umývačka riadu či kávovar, ktorý Vašim zamestnancom zrýchli nielen upratovanie použitého riadu, ale aj prípravu ich dopoludňajšej kávy.

Náš tip: Rýchle a efektívne riešenie pri zariaďovaní firemnej kuchynky Vám poskytnú napríklad naše kuchynky NIKAči PRIMO, pri ktorých môžete vyberať z variantov s vybavením alebo bez vybavenia.

Jedálenský stôl - pevný a ľahko umývateľný

Centrom všetkého diania v každej firemnej jedálni je určite kvalitný a pevný jedálenský stôl, pri ktorom si môžu Vaši zamestnanci vychutnať popoludňajšiu kávu aj obed a prebrať témy, ktoré s prácou majú mnohokrát spoločné málo. Ideálny jedálenský stôl by tak mal vydržať časté používanie, premiestňovanie aj striedanie zamestnancov v rôznych časových intervaloch. Jedálenský stôl by mal byť tiež ľahko umývateľný a jednoduchý na údržbu.
Náš tip:V prípade väčšieho počtu zamestnancov voľte namiesto jedného dlhého stola radšej viac menších rôzne rozostavaných stolov, ktoré budú pôsobiť nielen vzdušnejšie, ale vznikne aj miesto pre skupinky zamestnancov, ktorí radi chodia na obed spoločne aj pre pracovníkov samotárov, ktorí si svoj obed radšej vychutnajú oddelene.

Jedálenské stoličky - umývateľné s väčšou nosnosťou

K jedálenskému stolu neodmysliteľne patria aj jedálenské stoličky. Dôležitým parametrom pri ich výbere je bezpochyby nielen ich materiál prevedenia. Jedálenské stoličky by mali byť nielen ľahko umývateľné, ale mali by vydržať aj častú manipuláciu z miesta na miesto. Zvoliť môžete napríklad plastové stoličky alebo drevené stoličky vyrobené spravidla z lisovanej preglejky.

Úlohu pri výbere by mala hrať aj ich nosnosť. Pri výbere odporúčame voliť radšej stoličky s vyššou nosnosťou, ktoré zaistia pohodlie nielen drobnejším zamestnancom z účtovného oddelenia, ale aj zamestnancom statnejšieho vzrastu.
Náš tip: Praktické riešenie 2 v 1 predstavujú napríklad výhodné súpravy jedálenských stolov a stoličiek v podobe jedálenskej zostavy.
Priestor a farby

Firemná jedáleň by mala pôsobiť nielen vzdušne, ale mala by byť aj farebne odlíšená od zvyšku firemných priestorov. Pri zariaďovaní či rekonštrukcii firemnej jedálne je však vhodné voliť skôr farby, ktoré nielen vytvárajú priateľskú atmosféru, povzbudzujú fyzickú aktivitu, ale majú aj pozitívny vplyv na kreativitu Vašich zamestnancov. Medzi tieto farby môžeme zaradiť napríklad teplé tóny oranžovej, červenej, hnedej, žltej či žltozelenej a ich kombinácie.

Pre navodenie pocitu relaxácie sú vhodné napríklad podľa výskumu World's Favourite Colour Projectnapríklad svetlejšie farby ako námornícka modrá, sivozeleno tyrkysová alebo pastelová ružová.

Tip na záver:Pokiaľ vlastníte iba samostatnú kanceláriu vo väčšom kancelárskom komplexe je pre Vás naopak výhodnejším riešením útulná kancelárska kuchynka, ktorá Vám poskytne všetko potrebné. Z nášho sortimentu môžete vyberať napríklad kancelárske kuchynky NIKA alebo PRIMO.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys