Aký typ zahradzovacieho stĺpika zvoliť?

13. 3. 2023

Zahradzovacie stĺpiky sa dnes bežne používajú napríklad na kultúrnych akciách, vo výrobných halách, vo vestibuloch najrôznejších budov alebo na chodbách predo dvermi miestností, v ktorých napríklad práve prebieha upratovanie.
Vybrať sa dá z niekoľkých typov:

  • Zahradzovacie stĺpiky plastové - jedná sa o typ, ktorý má skôr praktické využitie, než aby esteticky dopĺňal interiér či exteriér. Je obvykle lacnejší ako stĺpik z nehrdzavejúcej ocele. Častejšie sa používa napríklad vo výrobných halách alebo na stavbách. Niektoré z plastových stĺpikov sú natoľko pružné, že odolajú väčšine nárazov a vrátia sa po nich do pôvodnej polohy. Z tohto dôvodu sú tiež vhodné na parkovisko. Väčšinu plastových stĺpikov je možné zaťažiť vodou a poistiť si tak ich stabilitu pri nepriaznivom vetre. V našej ponuke nájdete napríklad zahradzovacie plastové stĺpiky s jednoduchou vizážou, ktoré je možné použiť napríklad pri ohraničení záhrady alebo stĺpiky výstražné.)
  • Zahradzovacie stĺpiky nerezové – tieto stĺpiky pôsobia obvykle reprezentatívnejšie než stĺpiky plastové. Najčastejšie sa s nimi môžeme stretnúť v interiéroch či pri vchode do hotelov, reštaurácií, galérií a podobne. Vďaka svojej hmotnosti majú vynikajúcu stabilitu. Odnože tohto druhu sú ozdobné stĺpiky na zakotvenie.
K samotným zahradzovacím stĺpikom je poväčšine nutné dokúpiť aj to, čo bude jednotlivé stĺpiky spájať. Konkrétne ide o tieto doplnky:
  • Plastové reťaze – vzhľadovo lepšie pôsobia v kombinácii so stĺpikmi, ktoré sú taktiež plastové. Sú obvykle ľahké a ich inštalácia k stĺpiku je jednoduchá, rovnako ako každá ďalšia manipulácia s nimi. Tak ako plastové stĺpiky, aj reťaze sú dostupné v neutrálnych, ale aj výstražných prevedeniach.
  • Laná - skvele dopĺňajú nerezové zahradzovacie stĺpiky. Napriek tomu, že sa vyrábajú v niekoľkých farbách, najčastejšie sa dajú vidieť v červenej. V našej ponuke tieto laná máme s klipmi v striebornom alebo zlatom variante, rovnako ako samotné stĺpiky.
  • Samonavíjacie kazety – zahradzovacie stĺpiky môžete zaobstarať aj so samonavíjacími kazetami, ktoré sú už súčasťou samotných stĺpikov. Môžete ich zohnať v prevedení s plastovým, ale aj nerezovým stĺpikom.

V prípade, že stĺpiky nepotrebujete a radi by ste si zaobstarali hradenie bez nich, potom pre Vás bude ideálnym riešením nákup nástenných kaziet so samonavíjacím pásom. Ako už ale ich názov môže napovedať, na ich fungovanie je potreba stien, na ktorých budú kazety nainštalované. Pri tomto variante je vždy potrebné počítať so vzdialenosti medzi oboma múrmi, pretože dĺžka samonavíjacieho pásu je vopred daná.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys