Ako vybrať vhodnú váhu?

14. 3. 2023

Potrebujete zvážiť drobné predmety, poštové zásielky, zlato, lieky alebo ťažké predmety? Máme pre Vás užitočný návod ako vybrať tú správnu váhu. V našej ponuke nechýbajú kancelárske váhy, laboratórne váhy, počítacie váhyzávesné váhy ani minciare.

Pri výbere váhy je nutné vziať do úvahy tieto aspekty:

Čo budete vážiť?

Rozmery a charakter vážených predmetov, podľa toho je nutné zvoliť typ váhy:

  • Kompaktné váhy

Univerzálne použitie kanceláriách aj prevádzkach pre váženie drobných predmetov, listov a zásielok, apod.

  • Laboratórne váhy

Váhy s veľkou presnosťou až 0,01 g, vhodné pre laboratória, farmáciu alebo zlatníctva.

  • Plošinové váhy

Vážiace platformy pre váženie väčších predmetov najrôznejšieho charakteru, spravidla majú oddelený ovládací panel a displej.

  • Počítacie váhy

Špeciálne prevedenie váh, ktoré umožňujú nastavenie tzv. Referenčnej hmotnosti jedného kusu a na základe tejto hmotnosti určiť počet kusov predmetu na vážiacej platforme. Výhodné najmä pre balenie súčiastok, apod.

  • Závesné váhy

Slúži pre váženie materiálov, surovín a rôznych predmetov, ktoré sú zavesené na žeriave alebo inom zariadení. V ponuke od malých prenosných minciarov pre rýchle kontrolné váženie až po žeriavové váhy s vážiacim rozsahom do niekoľkých ton.

  • Vozíky s váhou

Sú výhodné pre váženie na expediciach či príjmu, kde sa maniupuje sa paletami. Vozíky s váhou kombinujú výhody ako paletových vozíkov tak paletových váh.

Materiál vážiacej platformy

  • Plast - dostačujúce bežné použitie v kanceláriách alebo pre váženie zásielok, apod.

  • Nerezový plech - vhodné pre časté váženie aj v náročnejších prevádzkových podmienkach

Vážiace rozsah a presnosť merania

Určuje maximálnu hmotnosť predmetov, ktoré možno na váhe vážiť. S vážiacim rozsahom súvisí počet dielikov stupnice, ktorý určuje presnosť merania. Spravidla platí, čím vyšší počet dielikov stupnice (vyššia presnosť), tým drahšie váha. U počítacích váh je dôležitým údajom tiež minimálna kusová hmotnosť, ktorá určuje koľko musí vážiť 1 kus vážených predmetov, aby bolo možné využiť počítacie funkcie váhy.

V akom prostredí budete vážiť?

Pre mokré a prašné prostredie je nutné zvoliť zodpovedajúci prevedenie váhy. Odolnosť proti prachu a vode zaistí krytie IP 65.

Budete váhu premiestňovať?

Ak plánujete používať váhu v teréne alebo tam, kde nie je k dispozícii napájanie zo siete zvoľte vhodnú formu alternatívneho napájania - buď na batérie alebo dobíjacie akumulátory. Naopak, malé kompaktné váhy sú spravidla dodávané iba s napájaním na batérie. Napájací zdroj je možné však objednať ako príslušenstvo.

Pripojenie k PC alebo na tlačiareň?

Vybrané modely váh umožňujú rozšírenie o kombinačné rozhranie pre pripojenie k PC, tlačiarni alebo pokladničnému systému. Vaše špecifické požiadavky radi prerokujeme a v spolupráci s našimi partnermi navrhneme optimálne riešenie.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys