Ako správne vybrať čistiacu rohož?

14. 3. 2023

Čistiacu rohož vyberajte podľa toho, kde bude umiestnená:

1. čistiaca zóna je spravidla vonkajšia rohož, ktorá slúži na odstránenie hrubých nečistôt (blata, kamienkov, atď.). Najčastejšie sa pre tieto účely využívajú gumové rohože, ktoré obsahujú buď diery, alebo gumové kolíky. Gumové rohože sa ľahko čistia a udržujú. Cenovo výhodnú alternatívu ku gumovým rohožiam predstavujú plastové rohože, ktoré sú vyrobené z odolného plastového vlákna.

2. čistiace zóna je umiestnená vo vnútri budovy a pomáha k odstráneniu vlhkosti z topánok. Na tieto účely sa používajú textilné rohože. Textilné rohože sa vyrábajú na PVC základni, na ktorú je nalepený čistiace koberec z polypropylénového alebo polyamidového vlákna.

Materiál textilných čistiacich rohoží

Čistiace rohože s polyesterovým vláknom predstavujú štandardnú kvalitu a sú cenovo výhodné. Polyesterové rohože sú vhodné do menej frekventovaných vstupov a chodieb.
Čistiace rohože s polyamidovým vláknom sú kvalitnejšie rohože, ktoré sú odolnejšie a vydrží aj väčšiu frekvenciu chodcov.
Pri výbere kvalitnej čistiace rohože vyberajte podľa výšky rohože a hustoty vlákna, pričom platí, že vyšším a hustejším vláknom rohože sa zvyšuje aj cena čistiace rohože.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys