7 tipov: Podľa čoho vyberať šatňové skrinky?

30. 10. 2023

Sme špecialistom na šatňové skrinky. V našej ponuke nájdete tisíce modelov. Pokiaľ vyberáte nové či vymieňate existujúce šatňové skrinky pre svojich zamestnancov alebo hostí, máme pre Vás niekoľko informácií a tipov. Spísali sme pre Vás 7 tipov, ktoré Vám pomôžu pri orientácii a výbere ideálneho typu, ktorý bude presne vyhovovať prevádzkovým podmienkam a Vašim predstavám.
Šatňové skrinky sú ideálnym pomocníkom pre úschovu osobných vecí a oblečenia v každej šatni. Či už sa jedná o školu, prevádzku, kanceláriu, verejné bazény alebo napríklad verejnú posilňovňu. Vďaka širokému výberu farieb a prevedeniu šatňovej skrinky zapadnú úplne kamkoľvek. Bezpečie uskladnených vecí a oblečenia Vašich zákazníkov, zamestnancov alebo návštev je navyše zaistené vďaka jednému z piatich druhov uzamykacích mechanizmov, ktorý je súčasťou každej šatňovej skrine v našej ponuke.

1. Plechové alebo drevené šatníkové skrinky?

Najčastejšie sa v šatniach využívajú kovové šatňové skrinky, ktoré sú veľmi odolné a cenovo najdostupnejšie. Svoje uplatnenie nájdu predovšetkým v prevádzkach, kde je vyžadované uskladnenie pracovného/civilného oblečenia.
Pokiaľ Vám nevyhovujú celokovové šatňové skrinky a ste priaznivcom dreva, môžete zvoliť šatňové skrinky s kovovým korpusom a laminovanými dverami, ktoré vnesú do šatní vrátane vlastného priestoru aj príjemný pocit útulnosti. Vďaka spojeniu kovu a dreveného dekoru sú vhodné najmä do fitness centier, wellness a ďalších priestorov, kde je vyžadovaná kombinácia estetického vzhľadu a odolnosti.

Praktické a moderné celodrevené šatňové skrinky vďaka svojmu klasickému vzhľadu navodzujú hrejivú atmosféru a oceníte ich predovšetkým v kanceláriách. Vhodné sú aj do zázemia pre zamestnancov firiem či inštitúcií.

2. Farby a dezény podľa potrieb priestoru

Kovové šatňové skrinky dodávame so sivým korpusom a lakovanými kovovými dvierkami vo farebných odtieňoch RAL. Na výber je modrý, zelený, sivý, béžový, oranžový, tmavo sivý a červený variant. Voliť môžete aj plechové skrinky s laminovanými dvierkami v drevenom dekore buk, dub prírodný, orech, čerešňa, breza a wenge. Okrem toho v ponuke nájdete aj farebné dekory v odtieňoch biela, modrá, zelená, grafitová, oranžová a červená.
Celodrevené šatňové skrinky dodávame s korpusom a dvierkami z laminovanej drevotriesky s hrúbkou 18 mm z produkcie popredných výrobcov Kronospan a Egger. K dispozícii sú v dezéne buk, čerešňa, breza, orech a wenge, alebo s farebnou laminovanou povrchovou úpravu vo farbách modrá, sivá, oranžová, červená a zelená.
Dostupnosť jednotlivých farebných variantov sa líši podľa konkrétneho modelu.

3. Zvoľte správny typ konštrukcie

Korpusy kovových šatňových skriniek sú buď zvárané, alebo demontované. Zváraný variant je dodávaný v celku, odpadá tak nutnosť montáže. Demontovanú šatňovú skrinku je potrebné zložiť. Odolnosť demontovaného variantu je porovnateľná so zváranými skrinkami. Hlavnými výhodami sú predovšetkým dostupnejšia cena a variabilita.
Demontované skrinky dodávame rozložené na jednotlivé diely v krabici, čo môže byť výhodné napríklad pokiaľ chcete umiestniť alebo preniesť šatňové skrinky do malých alebo obmedzených priestorov (pivnica, úzke chodby, poschodové budovy, atď.). Náročnosť zloženia montovaných skriniek je zhruba ako montáž dreveného nábytku.
Pri celodrevených šatňových skrinkách si tiež môžete zvoliť, či preferujete model, ktorý Vám dorazí už zložený, alebo uprednostníte demontovaný variant.

4. Rozmer a počet oddielov pre optimalizáciu priestoru

Klasické šatňové skrinky sa dodávajú s 2 oddielmi. Tento variant je najčastejšou voľbou pre športové, relaxačné centrá aj zázemie škôl a firiem.
Ponúkame tiež šatňové skrinky s 3 oddielmi, ktoré sú veľmi obľúbené najmä do škôl a tam, kde je potrebné poskladať viac skriniek vedľa seba. Týmto riešením efektívne šetrí miesto aj náklady.

Z hľadiska úspory miesta máme v ponuke aj viacboxové šatňové skrinky s 2 až 30 boxmi či samostatné kovové šatňové boxy, ktoré poskytujú maximálnu flexibilitu pri plánovaní a vybavovaní šatní. Sami si zostavíte ľubovoľné zostavy presne podľa Vašich potrieb.
Štandardná šírka jedného oddielu (dverí) šatňovej skrinky je 300 mm. Pokiaľ potrebujete ušetriť priestor a hľadáte klasický variant skrinky, ponúkame aj zúžené šatňové skrinky so šírkou dverí iba 250 mm alebo tzv. šatňové skrinky s dverami typu „Z“, ktoré vďaka deleniu oddielov efektívne zdvojnásobujú úložný priestor aj v menšej miestnosti.
Pre maximalizáciu priestoru v jednom oddiele naopak vyberajte široké šatňové skrinky s medzistenou, ktoré vďaka šírke 1 oddielu až 400 mm ponúknu nielen viac priestoru, než klasické skrinky, ale vďaka vnútornej medzistene aj miesto na uloženie civilného a pracovného oblečenia.
Znížené šatňové skrinky s nízkym profilom sú vhodnou voľbou pre miestnosti s nízkymi stropmi či do podkroví.

5. Aký typ základne šatňovej skrinky zvoliť?

Šatňové skrinky sú vyrábané buď bez podnože, s nôžkami alebo so soklom.
Vyššie nôžky pri šatňových skrinkách môžu byť výhodné napríklad vo vlhkých priestoroch, kde je často mokrá podlaha alebo tam, kde chcete pod skrinkami vytierať podlahu.
Sokel potom zaisťuje lepšiu tepelnú izoláciu od podlahy aj ľahšiu dostupnosť k uloženým predmetom.
Praktické môžu byť aj šatňové skrinky s lavičkami. Korpusy týchto skriniek sú nižšie (1500 mm) a sú umiestnené na konštrukcii spolu s lavičkou s laminovaným sedadlom. Tento variant je vhodný predovšetkým do miest s obmedzenými priestorovými dispozíciami.

6. Bezpečie na prvom mieste

Šatňové skrinky sú dodávané s týmito typmi zámkov:

  • Otočný zámok – slúži na uzavretie skrinky a následné uzamknutie pomocou visiaceho zámku. Toto riešenie je vhodné predovšetkým v priemyselných prevádzkach, kde sa často striedajú zamestnanci, prípadne v školách, a pod. V našej ponuke príslušenstva k šatňovým skrinkám nájdete visiace zámky na kľúč aj číselný kód.
  • Cylindrický zámok – klasický zámok na kľúč. Súčasťou skrinky sú v tomto variante vždy 2 kľúče. V prípade straty kľúčov je nutné buď vymeniť celý zámok, alebo priobjednať ďalšie kľúče (podľa čísla uvedeného na zámku). Ku skrinkám je možné priobjednať aj tzv. generálny kľúč, ktorý umožní otvorenie všetkých zámkov. (v prípade záujmu o dodávku generálneho kľúča a náhradných kľúčov nás prosím kontaktujte).
  • Elektronický kódový zámok – elektronický zámok s klávesnicou je skvelým riešením pre užívateľov, ktorí hľadajú moderný a bezpečný spôsob zamykania dverí s možnosťou správy prístupu a jednoduchým použitím. Tento zámok je napájaný batériou.
  • Mechanický kódový zámok - tento variant je vhodný najmä tam, kde nie je možné z prevádzkových dôvodov distribuovať alebo pri práci prechovávať kľúče. Vďaka jednoduchému mechanickému systému odpadá nutnosť výmeny batérií.
  • RFID zámok - zámok s bezkontaktnou RFID technológiou predstavuje moderné riešenie prístupu do skriniek prostredníctvom priloženia priradenej karty. Hlavnou výhodou je jednoduchá správa jednotlivých užívateľov a operatívne pridávanie/odoberanie kariet k jednotlivým skrinkám.

7. Doplnková výbava a príslušenstvo

Podľa zvoleného variantu nájdete v skrinkách aj háčiky, tyče na ramienka, police a ďalšie vybavenie. Doplnkové súčasti každej šatňovej skrinky sú vždy uvedené v popise produktu.
Ponúkané šatňové skrinky sú spravidla vybavené prelismi alebo štítkami na umiestnenie menovky. Tie zaručia jednoduchú orientáciu. Na očíslovanie šatňových skriniek môžete použiť súpravu samolepiek na dvere.
Vybrané šatňové skrinky môžete vybaviť ďalším príslušenstvom ako napr. obmedzovačom uhla otvorenia dverí, prídavnou policou, soklom či strieškou.
Tip: Na odloženie mokrých alebo znečistených topánok môžete šatňové skrinky vybaviť gumovou podložkou. Do šatne odporúčame tiež vybrať vhodné lavičky, ktoré prispejú k zvýšeniu komfortu pri prezliekaní.
Vyberte si ten správny štýl a typ šatňových skriniek pre Vaše prostredie a vytvorte si usporiadané a štýlové priestory vďaka našej pestrej ponuke šatňových skríň. Bez zdĺhavého čakania môžete mať kvalitnú šatňovú skriňu presne podľa Vašich predstáv, či už pre firemné priestory, školy alebo fitness centrá.


Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys