Zdvíhacie magnety

Permanentné zdvíhacie magnety sú určené k závesné manipulácii s jednotlivými bremenami. Bremenové magnety nájdu využitie napr. V skladoch hutného materiála, v dielňach, pri manipulácii s kovovým materiálom pri lisoch, nožníc atď. Zdvíhacie magnety sa vešajú na hák žeriáva a nie sú závislé na zdroji elektrickej energie. Odpojenie od materiálu bremena sa zaisťuje pomocou páky. Tá bez veľkej námahy odpojí magnet od bremena. Výhodou je malá hmotnosť magnetu v pomere s výkonom a istota prevádzky daná požiadavkou viacnásobné bezpečnosti proti preťaženiu.

Výhody využitie zdvíhacích magnetov:

  • Jednoduchá obsluha - Permanentný magnet sa aktivuje jednou rukou pomocou jednoduchého pohybu páky. Magnet nestláča ani nedeformuje bremeno a umožňuje lepšiu manipuláciu oproti štandardným viazacím prostriedkom.
  • Bezpečnosť - Pri aktivácii magnetu sa automaticky zaistí ovládacia páka, čím sa zabraní neočakávanej deaktivácii magnetu. Bremenové magnety sú testované na bezpečnostný koeficient 1:3,5 medzi odporúčaným a maximálnym zaťažením.
  • Hospodárnosť - Ručné zdvíhacie magnety nepotrebujú zdroj elektrickej energie. V bežných prevádzkových podmienkach nevyžadujú dlhý čas takmer žiadnu údržbu.
Filtrovať produkty
1-7 z 7 produktov
Zaradiť od: Základné Najlacnejšie Najdrahšie