7 tipov: Ako jednoducho vybaviť reštauračnú záhradku

5. 8. 2022

Premýšľate v súčasnosti nad obmenou existujúceho nábytku vo Vašej reštaurácii, krčme, vinárni či v obdobnej prevádzke? Vonkajšia záhradka je miestom, ktoré by malo lákať potencionálneho zákazníka na posedenie ihneď na prvý pohľad. Ako ju ale vybaviť tak, aby sa z nej stala ona lákajúca „výkladná skriňa“, ktorá zákazníka ihneď zaujme a rád tu bude tráviť svoj voľný čas?
Prinášame Vám 7 tipov, s ktorými vybavíte vonkajšiu záhradku svojej reštaurácie a ďalšie prevádzky ľahko a múdro.

1) Zoberte do úvahy veľkosť priestoru aj účel sedenia

Hneď na začiatku je dobré si ujasniť, aký veľký manipulačný priestor máte vo svojej záhradke k dispozícii a koľko si tu ideálne predstavujete umiestniť zákazníkov. Myslite nielen na miesta na sedenie, ale aj na dostatočne veľké uličky medzi jednotlivými stolmi, aby medzi nimi mohla obsluha ľahko prechádzať.

Zavedeným pravidlom je, že pri sedení pri stole by mal byť zaistený osobný priestor pre jedného hosťa s veľkosťou minimálne 0,7 m2. Odporúčame ale voliť radšej priestor väčší, pretože nikto z nás sa predsa nechce tlačiť v prehustenej reštaurácii a počuť takmer všetko, čo sa pri vedľajšom stole odohráva za diskusie.
Náš tip: Pri voľbe nábytku voľte vždy radšej skôr menšie stoly, ktoré si v prípade potreby môžu hostia vo väčšej skupinke pohodlne spojiť k sebe. Tie síce vyžadujú ľahko vyššiu počiatočnú investíciu, ktorá sa Vám, ale neporovnateľne vráti najmä vo forme vyššej efektivity a v budúcnosti aj v tržbách. Predsa len nikto z nás nechce sedieť pri stole s niekým cudzím.

2) Synergia s vnútorným dizajnom reštaurácie

Pri navrhovaní vnútorného aj vonkajšieho priestoru preferujte vždy jeden osobitý štýl Vašej prevádzky. Máte modernú, industriálnu reštauráciu, v ktorej prevláda sviežosť a minimalizmus? Potom iste oceníte napríklad namiesto lacnejších plastových stoličiek skôr napríklad záhradný nábytok z umelého ratanu, ktorý pôsobí modernejšie.

V prípade menšej rodinnej reštaurácie s domácou kuchyňou, v ktorej máte vo vnútri umiestnený vintage útulný nábytok? Aj to by sa malo odraziť pri voľbe Vášho vonkajšieho nábytku. V tomto prípade môžete zvoliť napríklad kombináciu dreva a kovu, ktorá skvele zapadne nielen do klasickej reštaurácie, krčmy, ale aj napríklad útulnej vinárne.






























































3) Stoličky radšej s vyššou nosnosťou

Vrátane osobitého štýlu Vašej reštaurácie je dobré pri voľbe konkrétneho vonkajšieho nábytku brať ohľad aj na jeho nosnosť. Pri bežnom záhradnom nábytku na domáce použitie je obvykle nosnosť stoličiek okolo 100 kg. V prípade reštaurácie je potom odporúčané voliť vonkajšie stoličky s nosnosťou minimálne 120 kg až 200 kg.






















































































4) Odolnosť proti opotrebeniu i poveternostným vplyvom

Pri voľbe nábytku na vonkajšiu záhradku tiež nikdy nevyužívajte nábytok na vnútorné použitie v nezastrešenom priestore. Vonkajší nábytok umiestnený na otvorenej záhradke musí byť odolný proti nečakaným poveternostným vplyvom, odolávať vyššej miere vlhkosti i pôsobeniu UV žiarenia.

Čo sa týka odolnosti, mal by vonkajší nábytok rovnako ako ten vnútorný zniesť aj vyššie zaťaženie a opotrebenie spôsobené nadmerným využívaním. Mal by byť teda vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý niečo vydrží. Najviac odolnými materiálmi pre vonkajší nábytok sú napríklad zliatiny kovu (najmä hliník), umelý ratan, plast či tropické drevo (teak alebo eukalyptus).

5) Skladovateľnosť a manipulácia

Ďalším parametrom, ktorý je dobré vziať do úvahy pri výbere, je aj manipulačná schopnosť konkrétneho vonkajšieho nábytku. Pri voľbe stolov a stoličiek sa okrem materiálu preto pozerajte tiež vždy na jeho váhu. Odporúčame voliť radšej nábytok odľahčenej konštrukcie, ktorý bude obsluha môcť ľahko v prípade potreby premiestňovať. Zavedeným pravidlom je, že by jeden kus nábytku nemal presiahnuť váhu 15 kg.
S manipuláciou ide ruka v ruke aj jeho skladnosť najmä v zimných mesiacoch, keď záhradka nie je vo väčšine prípadov v prevádzke. Aby bol minimalizovaný priestor na skladovanie, odporúčame voliť aj nábytok, ktorý je možné ľahko stohovať a uložiť v prípade potreby na seba.

6) Myslite tiež na jednoduchú údržbu

Pri voľbe materiálu záhradného nábytku odporúčame brať do úvahy aj jeho ľahkú údržbu, ktorá zaberie minimum času. Medzi materiály, ktoré stačí utrieť iba vlhkou handričkou, sa radí napríklad plastový či kovový nábytok, ktorý je ale lepšie aj občas premazať a ošetriť antikoróznym nástrekom. Údržbu v podstate nepotrebuje ani umelý ratan. Najviac času na údržbu potom zaberie nábytok drevený, ktorý treba pred sezónou aj po sezóne natrieť najlepšie teakovým olejom.

7) Čo sa oplatí na reštauračnú záhradku ďalej dokúpiť?

K vonkajšiemu posedeniu v záhradke akejkoľvek prevádzky odporúčame pre pohodlie zákazníkov dokúpiť v slnečných dňoch napríklad slnečníky či aj elektrické lapače hmyzu, ktoré ho zlikvidujú v priebehu niekoľkých sekúnd a sú navyše šetrné k životnému prostrediu. Nevydávajú totiž žiadne chemikálie ani výpary.
Pre letnú pohodu spojenú s grilovacími akciami odporúčame taktiež preskúmať naše kompaktné plynové grily, ktoré sú moderným a praktickým riešením nielen pre stravovacie zariadenia. Väčšina týchto grilov má elektrické zapaľovanie, plynovú reguláciu a vstavaný teplomer, ktorý Vám uľahčí prehľad o stave potravín počas grilovania.
















































































Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys