Typy koliesok stoličiek

Kancelárske stoličky sú vybavené buď kolieskami pre tvrdé podlahy, kolieskami pre mäkké podlahy, univerzálnymi kolieskami alebo klzáky (najmä pracovnej stoličky)

Kolesá pre tvrdé podlahy

Označujú sa ako "mäkká" kolieska. Obvod koliesok je totiž opatrený mäkčenou gumou šedej farby, ktorá nezanecháva na podlahe nežiadúce stopy. Tieto kolieska sú určené pre dlažby, drevené a plávajúce podlahy, priemyselné podlahy, atď.

Kolesá pre mäkké podlahy

Tieto kolieska sa označujú ako "tvrdá". Obvod koliesok je plastový. Tieto kolieska sú určené pre koberce alebo mäkčené PVC podlahy.

Univerzálne kolieska

Poslednou dobou výrobcovia stoličiek dodávajú tzv. Univerzálna kolieska, ktoré je možné bez problémov používať ako na kobercoch alebo tvrdých podlahách

TIP: Ak chcete zabrániť poškodeniu podláh či kobercov, ku ktorému môže časom dôjsť vplyvom pojazdu koliesok stoličiek, odporúčame zakúpiť podložky pod kancelárske stoličky, ktoré dokonale ochráni podlahu či koberce.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Pre viac informácií, navštívte prosím sekciu Všetko o nákupe. Súhlasím