Patchworkové trio, ktoré vás bude baviť

10.7.2019

Hľadáte do vestibulu, zasadačky, študovne alebo napríklad klientskeho centra kreslo, ktoré bude veselé, štýlové, komfortné a bude vašich návštevníkov baviť? Prezrite si trio patchworkových kresiel, ktoré spĺňajú všetky spomínané prívlastky a tiež niečo navyše!

Čo je to vlastne patchwork? Patchwork je technika podobná zaplátaniu, pri ktorom sa zošívajú rôzne farebné kusy textilu. Už v minulosti išlo o veľmi obľúbenú metódu. Ľudia ho užívali už v 17. storočí, kedy bol v Anglicku častý pri výrobe prikrývok a závesov. Napriek tomu, že po druhej svetovej vojne to vyzeralo, že je patchwork na ústupe, dnes sa opäť teší veľkému záujmu. Vznikajú dokonca patchworkové kluby, usporadúvajú sa ohľadne neho rôzne kurzy a školenia.

A ako vyzerá naše patchworkové trio?

HUG

Veľmi obľúbené medzi našimi zákazníkmi je otočné kresielko HUG, ktorého základ tvorí kvalitná chrómovaná základňa. Čalúnenie bolo vyriešené semišovou látkou, vonkajšia strana kresla je biela, vnútorná časť je potom zdobená patchworkovým motívom. Naši zákazníci kreslo HUG často nakupujú pri vybavovaní recepcií, čakární alebo kancelárií.

WING

Extravagantnejším kúskom je otočné kreslo WING, ktoré je "vykrojené" tak, že prakticky oddeľuje operadlo chrbta od opierok rúk. Vytvára tak týmto spôsobom dojem, ako keby išlo o krídla. Základ kresla je tvorený oceľovou kostrou s chrómovaným krížom. Výplňou sedadiel je pohodlná PU pena.

REST

Patchworkové trio uzatvára otočné kreslo REST. Rovnako ako jeho dvaja konkurenti, aj toto kresielko je tvorené oceľovou kostrou s chrómovaným krížom a rovnako tak je čalúnené do semišového materiálu. Na rozdiel od WING, tento kúsok je výškovo nastaviteľný.