Späť do: Zaujímavosti

Ako zahnať chlad v kancelárii alebo doma?

29.11.2021

Posledné dni nám vonkajšie teploty neústupne klesajú k bodu mrazu. Chodíme do práce premrznutí a studený vzduch občas navštívi aj našu kanceláriu alebo domov. Či už cez otužilého kolegu alebo rodinného príslušníka, ktorý rád každú chvíľu otvára okno alebo cez zlé vykurovanie v miestnosti.

Pokiaľ patríte medzi tú časť populácie, ktorej je permanentne zima, zbystrite. Prinášame Vám tipy na overených pomocníkov, ktorí Vás zahrejú na Vašom pracovnom mieste alebo doma bez nutnosti centrálnej regulácie klimatizácie.

Hrejivá podložka pod nohy

Pri sedavom zamestnaní býva väčšine z nás často zima v práci najmä od nôh. V tejto súvislosti je dosť často spomínaný pojem syndróm studených nôh, ktorý často súvisí práve s chladnejším počasím. V takomto prípade je ideálnym pomocníkom práve ergonomická podložka pod nohy s nastaviteľnou teplotou od 25 ° C až do 43 ° C, ktorá je nielen pohodlná, ale aj vhodná na ergonomické sedenie a vybavená masážnymi bodmi. Tým, že ju stačí iba zapojiť do elektriny, je ideálna napríklad v kancelárii, kde chýba klimatizácia. Vhodná je ale aj do horúcich dní, kedy naopak príjemne chladí.

Funkčný vykurovací koberec

Ďalším skvelým hrejivým pomocníkom je vykurovací koberec pod kancelársku stoličku, ktorý dosiahne do 5 minút od zapnutia až cca 30 ° C! Jeho základom je špeciálna vykurovacia elektro fólia, obojstranne zašitá do kvalitného záťažového koberca, ktorá nepodlieha procesu starnutia. Koberec, ktorý nájdete v našej ponuke, má navyše tú výhodu, že v prípade, keď dôjde k poškodeniu určitej časti, prestane hriať iba vykurovací prúžok, ku ktorého narušeniu došlo. Ostatné časti zostanú plne funkčné.

Náš tip: Na zahriatie Vám dopomôže aj správny výber materiálu kancelárských stoličiek. Medzi hrejivé typy stoličiek alebo kresiel patria najmä stoličky látkové a kožené kancelárske stoličky. Menej vhodnými do chladivých dní sú naopak kancelárske stoličky zo sieťoviny.

Klimatizácia s ovládaním cez WIFI

Pokiaľ naopak potrebujete ohriať väčšiu časť miestnosti, je pre Vás ideálnym riešením mobilná klimatizácia, ktorú môžete jednoducho premiestňovať a predstavuje jednoduché a rýchle riešenie chladu. Nielen, že miestnosť vykuruje, ale aj odvlhčuje vzduch a v lete príjemne chladí. Jednoducho ju pripojíte do zásuvky, vyvediete odvod tepla a môžete využívať. Navyše ju môžete jednoducho ovládať zo svojho mobilu pomocou aplikácie a jednoducho ju zapnúť ešte pred príchodom do práce. Vaša kancelária Vás teda bude vítať ideálnou teplotou.

Aká ideálna teplota by mala byť v miestnosti?

Optimálna teplota, ktorá by vyhovovala všetkým z nás, bohužiaľ neexistuje. Keďže sme každý iný a v rôznych častiach roka na nás pôsobia rôzne pocitové teploty okolitého prostredia máme aj iné potreby. Existuje však optimálne rozmedzie od 21 - 23 ° C, v ktorom by sa mala teplota v kancelárii pohybovať. Táto teplota je podľa štúdií však skôr ideálna pre priemerného muža, teda pre ženy by mala byť optimálna teplota o niečo vyššia. Teplota v pracovnej miestnosti, je taktiež regulovaná a chránená podmienkami BOZP.