Vzdorujú nielen zlodejom: Čomu dnes dokážu odolávať sejfy?

24.3.2020

Sejfy a trezory sú dnes už takmer bežným vybavením nielen pôšt a úradov, ale aj väčšiny obchodov. Stále častejšie si ich ale tiež kupujú ľudia do svojich domácností. Nie je nutné mať doma schované státisíce, aby sme nad kúpou sejfe či trezoru mali začať uvažovať. Tieto šikovné skrinky nám môžu pomôcť bezpečne uchovávať tiež najrôznejšie cennosti, dokumenty, šperky, osobné doklady, alebo napríklad lieky.

Kľúč môžete zahodiť, ak si trúfnete Doby, kedy sejfy fungovali iba na kľúč, ktorý mávali filmoví hrdinovia pod vankúšom, alebo v spodnom prádle, sú dávno preč. Dnes sa otvára väčšina sejfov pomocou kódu, ktorý do neho elektronicky zadáte. Nie je ale výnimkou ani prístoj, ktorý môžete otvoriť pomocou odtlačku prsta. Výhodou týchto šikovných kúskov je to, že vás ani amputácia prsta či zmena odtlačkov neochudobní o obsah, ktorý ide do kovovej skrinky vložili. Teda, aspoň v prípade sejfe BIOTEC-LAP, ktorý má elektronické núdzové otváranie. Výrobcovia však počítali aj s tým najčiernejším scenárom, ktorý v prípade krízy môže nastať, a tak k sejfu pridali aj dva núdzové kľúče pre mechanické otvorenie.

NAŠA PONUKA trezorov/sejfov s elektronickým zámkom:

Oheň nie je problém, ak sejf nedáte piecť Ponuka sejfov je dnes naozaj široká a najskôr nikoho preto neprekvapí, že výrobcovia týchto šikovných krabičiek prišli s variantom, ktorá je ohňovzdorná. Pravdou síce je, že ak necháte trezor v plameňoch dlhšiu dobu, najskôr jeho stav aj obsah bude dosť citeľne poškodený. Približne 120 minút žiaru by ale vnútri cennosti mali s pokojom vydržať. Bezpečnostné schránky si stojí v takýchto prípadoch ešte o trochu lepšie - obsah dokážu uchrániť až po dobu 72 hodín.

NAŠE PONUKY ohňovzdorných SKRINIEK:

Ak sa Vám nechce otvárať dvierka sejfu zakaždým, keď do neho budete chcieť niečo vložiť, potom pravdepodobne oceníte dômyselnosť výrobcov. Vymysleli totiž nábytkové sejfy s otvorom pre vhoz. Kľúče som stratil, kód si nepamätám Napadlo vám niekedy, akým spôsobom sa do sejfov a trezorov dostávajú manažéri hotelov, ktorých hostia zabudnú, aký kód na začiatku svojho pobytu vymysleli? Pre tieto prípady sa využíva takzvaný master code. Master kód je číselná kombinácia, ktorá je po spojení so zadaním mriežok tou najkratšou cestou k otvoreniu sejfu. Napriek dobrému úmyslu výrobcov však môže tiež dôjsť k zneužitiu tejto núdzové možnosti otvorenia sejfov.

NAŠA PONUKA trezorov/sejfov s mechanickým zámkom: