Späť do: Inšpirácia

Tipy: Team building

7.5.2020

Utužovanie kolektívu môže mať mnoho podôb a záleží vždy len na kreativite nadriadených. Bezpochyby je ale vždy prospešné akokoľvek kolektív stmeľovať. A to nielen v čase, keď je vaša spoločnosť ešte len v plienkach, prípadne pri otvorení nového oddelenia/budovanie nového tímu. Vytiahnuť občas svojich zamestnancov od pracovných povinností a dopriať im trochu rozptýlenia v spoločnosti svojich kolegov nie je skrátka od veci vôbec nikdy.


Prinášame vám pár tipov, čo na team building podniknúť:

  • Ostrieľanou klasikou je lasergame. Fotky svojich známych, ktorí si vyrazili s kamarátmi / kolegami zahrať túto populárnej vojenskú hru ste už určite na svojich sociálnych sieťach zahliadli.
  • Vyrazte na vodu. Raft, kajaky, čokoľvek. Zakotviť večer niekde pri ohni s opečeným Burt potom môže mať pridanú hodnotu. Nezabudnite však na to, že nie pre všetkých je pobyt v okolí vody príjemný.
  • Streľba z luku. Nezabudnite mať pre svojich zamestnancov prichystanú akúkoľvek motivujúce výhru. Napríklad deň voľna navyše? Voucher do čokoládového kráľovstva? Možnosť homeoffice?
  • Bowling. Nejde síce o moc kreatívne aktivitu, ale v časoch, keď vonkajšie prostredie nepraje aktivitám na čerstvom vzduchu ... môžeme vziať za vďaku aj týmto.

  • Lanové centrum. Rovnako ako v prípade vody sa ale uistite, že nie je vo vašom tíme niekto, komu môže byť nepríjemné pozerať na zem s trochu väčším nadhľadom. Pokiaľ nikto zo zamestnancov nie je proti, potom môžu byť práve aktivity v lanovom centre možnosť užiť si veľa zábavy.
  • Ďalšou možnosťou je napríklad prepojiť spoločnú večeru s nejakou zábavnou aktivitou. Využite toho, čo je predmetom vášho podnikania! Pracujete v stavebníctve? Môžete napríklad rozdeliť zamestnanca do tímov a dať im za úlohu počas prideleného času postaviť z lega čo najvyššiu komín. Nemenej zložité na vymýšľanie aktivít je napríklad aj textilné odvetvie, kde môžu napríklad tímy obliekať figurínam oblečenie na čas. Kreativite sa jednoducho medze nekladú.

Nezabudnite však, že aj v tomto prípade ide o súťaž a nejaká odmena by teda víťaza nemala minúť.