Späť do: Inšpirácia

Snehová nádielka: ako sa s ňou vysporiadať?

20.1.2021

Nepriechodné chodník, poľadovica alebo zapadnutá autá sú len zlomkom nepríjemností, ktoré môže sneh a mráz spôsobiť. Nepodceniť prípravu na snehovú nádielku sa preto vždy oplatí. Aké náčinie mať v zimných mesiacoch "po ruke"?

Nádoby na posypový materiál

Nádoby vyrobené z odolného sklolaminátu sú určené na uskladnenie posypového materiálu, akým je napríklad soľ, piesok, štrk a podobne. Povrch nádob je odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa čistí od sprejového postreku. Tieto nádoby s posypovým materiálom bývajú najčastejšie inštalované na frekventovaných a rizikových úsekoch, akými môžu byť mosty, zastávky, rozsiahlejšie areály budov a podobne.

Hrablo na sneh

Hrable na sneh sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých miest, ktoré je nutné v zime udržať priechodná. Ide najmä o terén, ktorý je cestou pre imobilné osoby či kočíky. Jeho obstaranie je tak dobré prakticky pred každou budovu pre prípad nutnosti odhrabať snehovú nádielku.

Posypový vozík

Posypový vozík uľahčuje manipuláciu a úpravu komunikácií. Jeho nádoba má objem 45 litrov a počas práce je možné reguláciu posypu riadiť pomocou ovládacej páky. Stabilná konštrukcia a mohutné pneumatiky zaručujú dobrú manipuláciu. Posypový vozík má navyše výhodu ľahké "aklimatizácia", je ideálnym napríklad pre hnojivo, osivo a podobný materiál.

Lopatu & zmeták

Lopata je síce vecou, ​​ktorú využijeme celoročne, ale jej absencia môže v zime mrzieť možno viac ako v iných ročných obdobiach. Odpratávanie snehu napríklad z menších schodov, alebo upratovanie uschnutého blata potom, čo sneh roztopí, sa nepochybne bude robiť lepšie s lopatou, než širšom hrable.