Späť do: Zaujímavosti

Zima je za dverami. Pripravte sa na prvý sneh s predstihom!

19.11.2021

Svätý Martin tento rok na bielom koni bohužiaľ neprišiel. Na stromoch ešte veje lístie a my už Vás strašíme snehom. Lenže kupovať všetko potrebné na odpratanie snehu až vo chvíli, keď sa nemôžete dostať do práce či domu, je, priznajme si, ľahko neskoro. Farebnú jeseň oficiálne vystriedala zima a snehová nádielka je už skoro za dverami. Ste na ňu ale už vo svojej firme pripravení?

Vybrali sme pre Vás tie najlepšie pomôcky, s ktorými zvládnete posyp svojich príjazdových ciest, odpratávanie snehu aj plynulú cestu do práce bez starostí.

Nádoby na zimný posyp

V momente, keď napadne prvý sneh a nie je snehu už po kolená, je čas na posypový materiál. Najviac využívanými sú piesok, štrk a soľ, s ktorou však radšej s mierou. Je totiž veľmi agresívna a neprospieva ani rastlinám ani domácim miláčikom.

Na uloženie podsypového materiálu sú najvhodnejšie špeciálne nádoby na zimný posyp, ktoré sú vyrobené z odolného sklolaminátu s pántami z nehrdzavejúcej ocele. Ostatné oceľové diely sú žiarovo pozinkované a vonkajší povrch vykazuje veľmi vysokú odolnosť voči poveternostným a chemickým vplyvom, preto sa nemusíte báť, že by Vám nádoba zhrdzavela alebo sa iným spôsobom poškodila. Je tiež veľmi jednoduché čistenie sprejových nástrekov.

Posypový vozík

Pri posype môžete na menšej ploche či malej príjazdovej ceste využiť klasické metódy ručného posypu. Pri väčšej ploche radšej však odporúčame pomocníka v podobe posypového vozíka, do ktorého sa toho nielen veľa zmestí, ale zároveň rozsype posypový materiál (soľ, piesok, štrk) príjemne za Vás a vy uľavíte svojim rukám, oproti ťahaniu ťažkých vriec s posypom.

Posypový vozík má veľké, široké pneumatiky s priemerom až 310 mm aj pohodlnú ovládaciu páku na reguláciu množstva posypu na rukoväti. Je tiež doplnený o kónickú násypku v spodnej časti.

Posypový vozík 45l

Vstupné čistiace rohože

Pri vstupe do budovy sa tiež pripravte na to, že sa snehu len tak nezbavíte. Navyše vďaka posypom si so sebou neprinesiete do budovy len sneh. Aby ste predišli klzkým podlahám a prípadným úrazom, odporúčame zakúpiť aj čistiace rohože, ktoré z Vašich topánok nielen odstránia vlhkosť, ale aj nečistoty, zabránia tak ich roznášaniu v budovách či na pracovisku. To prináša úsporu nákladov a času potrebného na upratovanie podlahových plôch.

Tip pre Vás: Teraz vstupné čistiace rohože v akcii 1+1 ZADARMO!