Späť do: Inšpirácia

7 tipov: Vianočné darčeky (nielen)pre študentov

24.11.2022

Zháňate vianočný darček pre malého školáka alebo už pre väčšieho samostatného stredoškoláka či napríklad študenta práv? Máme pre Vás 7 praktických tipov na darčeky, ktoré určite potešia každého z týchto študentov!

1. Nástenky a tabule nielen na poznámky

Prvým z praktických tipov na vianočný darček pre študenta je najmä viacúčelová korková nástenka či popisovacia tabuľa, na ktorú si školák aj študent môže umiestniť nielen rozvrh hodín a týždenných aktivít, dôležité termíny či pripomienky, ale aj obľúbené obrázky či plagáty, ktoré bude mať pri štúdiu či písaní domácich úloh vždy na očiach.

Náš tip: Vybrané nástenky a tabule môžete vyberať aj v akcii 1+1 ZADARMO a urobiť tak radosť až 2 študentom naraz!

2. Plánovacia tabuľa (nielen) pre lepšiu organizáciu času

K organizácii týždenného rozvrhu či mesačných a ročných plánov môžete študentovi ako darček na Vianoce nadeliť aj akékoľvek dostupné diáre, ktoré môže mať kedykoľvek pri sebe. Pri stole, pri ktorom trávi pri učení väčšinu času, mu ale bude pomocníkom a veľmi praktickým darčekom napríklad aj plánovacia tabuľa, ktorú bude mať denne na očiach.

Na plánovacej tabuli si môže rovno tiež pripevniť svoje poznámky či spomienky. Vyberať môžete plánovacie tabule na týždeň, mesiac alebo rok:

3. Podstavce pod notebook pre optimálny sklon

Pre študentov učiacich sa väčšinu času na notebooku môže byť praktickým a hlavne zdravým darčekom najmä ľahký podstavec pod notebook.

Praktický stojan na notebook v modernom dizajne vďaka optimálnemu sklonu zaistí nielen dostatočnú ventiláciu samotnému notebooku, ale aj správne držanie tela študenta či školáka pri štúdiu. Pri vybraných modeloch je možné pohodlne nastaviť navyše vrátane sklonu aj samotnú výšku stojana.

4. Držiaky na monitory

Pokiaľ sa Váš študent ale doma učí skôr na stolnom počítači či je zapáleným hráčom on-line hier, odporúčame (z hľadiska zdravého sedenia pri počítači) preskúmať v rámci vianočných darčekov skôr kategóriu držiakov na monitory.

Držiaky na monitor totiž umiestnia monitor do ideálnej polohy, vzdialenosti aj sklonu presne podľa potrieb individuálneho študenta. Študent si následne môže nastavenie akokoľvek aj upraviť.

5. Stolové lampy pre nočné štúdium aj prácu s detailmi

Ďalším praktickým tipom na vianočný darček najmä pre študenta, ktorý je skôr ako ranným vtáčom viac nočnou sovou, môže byť veľmi nápomocná napríklad aj nová praktická LED stolová lampa so zväčšovacou lupou, ktorá šetrí jeho oči.

Zväčšovaciu lupu pri stolných lampách študent navyše využije nielen na čítanie, ale aj pri práci s drobnými súčiastkami či predmetmi v rámci projektu do školy. LED diódy navyše ušetria vrátane očí študenta aj Vaše peniaze za energie.

6. Držiak na mobil a tablet

Pre pohodlné štúdium či odpočinkové sledovanie filmov a seriálov na telefóne či tablete sa študentovi naopak môže hodiť aj praktický držiak na mobil a tablet. Držiaky na mobil a tablet si študent môže umiestniť jednoducho na pracovný stôl vedľa svojho počítača či notebooku a zaistiť si tak pohodlný pohľad, za ktorý mu bude vďačná najmä jeho krčná chrbtica.

Vďaka minimalistickej konštrukcii a otočnému kĺbu, môžu študenti navyše držiaky ľahko rozložiť do polohy, ktorú požadujú alebo zložiť a bezpečne uložiť do cestovnej tašky k notebooku. V spojení s klávesnicou navyše môže mobil či tablet fungovať plne ako náhrada monitora.

7. Nový priestranný písací stôl

Najdôležitejšiu pomôcku pre učenie predstavuje v izbe bezpochyby ale samotný písací stôl, ktorý by mal byť nielen odolný, ale aj priestranný. Potrebuje Váš študent vo svojej izbe čoraz väčší priestor na učenie a uloženie všetkých učebných pomôcok a súčasný písací stôl mu už nestačí?

Čo mu preto nadeliť pod stromček ako prekvapenie napríklad aj nový kvalitný písací stôl pre študentov, ktorý študentovi poskytne nielen dostatok miesta na písanie, čítanie, ale aj dostatok úložného priestoru na umiestnenie učebníc, zošitov a počítača? Vybrali sme pre Vás tieto písacie stoly pre študentov.

Náš tip: Písací stôl pre študentov odporúčame vyberať najmä v bielej farbe. Biela nielen, že pôsobí nerušivo, ale navyše poskytuje aj dostatok priestoru na rozvíjanie kreativity. Podobne ako napríklad biele maliarske plátno.

8. Ergonomická stolička pre zdravé sedenie

Posledným tipom na vianočný darček pre malých aj veľkých študentov je aj nová praktická a pohodlná stolička, ktorá bude nielen priamo prispôsobená jeho potrebám, skvele doplní písací stôl, ale poskytne aj zdravú podporu pre fyzický rast študenta. Navyše vydrží aj náročnejšie používanie či občasné rozliatie nápoja.

Stoličky pre študenta odporúčame vyberať najmä s čo najväčšou nastaviteľnosťou, a to nielen výškovou, ale aj ďalšími ergonomickými funkciami, ktoré budú umožňovať napríklad polohovanie operadla, opierok rúk či bedrovej opierky a opierky hlavy.

Tip na záver: Ak uvažujete nad darčekom pre viac ako jedného študenta, odporúčame preskúmať aj našu kategóriu stoličiek v akcii 1+1 ZADARMO!