Späť do: Inšpirácia

7 tipov (nielen) na vianočné darčeky pre domácich majstrov a remeselníkov

17.11.2022

Máte vo svojom okolí či v rodine domáceho majstra či vševeda, pre ktorého zháňate praktický a trefný darček na Vianoce? Pripravili sme pre Vás 7 tipov, ktoré Vám s jeho výberom určite pomôžu.

Každý domáci majster a remeselník určite ocení praktický darček, ktorý skutočne využije a ktorý mu napríklad v jeho domácej výbave zatiaľ ešte chýba alebo si ho už dlhú dobu praje.

https://www.b2bpartner.cz/db/wysiwyg/Image/clanky/D%C3%A1rky%20pro%20kutily/clanek%20(850%20x%20300%20px)%20(41).jpg

1. Náradie

Prvým z praktických tipov na darček pre domáceho majstra je najmä kvalitné ručné náradie, ktoré je základom každej aj aspoň tej základnej výbavy. Vždy je dobré mať navyše doma na výber väčšie množstvo ručného náradia, ktoré pomôže nielen s rôznymi opravami v domácnosti, ale aj pri samotnom hobby.

https://www.b2bpartner.cz/db/wysiwyg/Image/clanky/D%C3%A1rky%20pro%20kutily/clanek%20(850%20x%20300%20px)%20(39).jpg

Ideálnym riešením pri výbere ručného náradia sú najmä ucelené súpravy ručného náradia, ktoré nielen obsahujú už všetko potrebné, ale vďaka už oddelenému uloženiu nebude náradie už nikdy viac v šuplíku len tak ležať na sebe.

Vrátane ručného náradia býva nevyhnutnosťou mnohokrát aj elektrické náradie alebo AKU, medzi ktoré patria napríklad vŕtačky, píly alebo uhlová brúska.

2. Pomôcky na meranie

Tiež Váš domáci majster často rád rekonštruuje či prestavuje nábytok? Na meranie dĺžky, teploty zahrievaného materiálu či na overenie rovnosti podlahy a zaveseného obrazu sa Vášmu majstrovi potom bude zaiste hodiť tiež napríklad kvalitný meter, vodováha, teplomer či multimeter.

Pre zložitejšie práce, pri ktorých je nutná vysoká presnosť merania potom určite ocenia napríklad aj krížový lejzer.

3. Kufre

Aby sa jeho náradie neváľalo iba len tak v šuplíku a bolo pritom vždy uchované v čistote a mohlo byť vždy ihneď po ruke, je dôležité ho tiež vhodne uskladniť. Kufre na náradie predstavujú praktické a prenosné riešenie uloženia ručného náradia a skrutiek, ktoré si domáci majster môže ľahko preniesť presne tam kam potrebuje alebo umiestniť do skrine či automobilovej vstavby.

Kufre s náradím

Hľadáte pre svojho majstra už hotové riešenie s vopred vybraným náradím, ktoré má rovno aj svoje miesto v penovom puzdre? Potom sú pre Vás ideálnou voľbou najmä kufre s náradím. Nielen, že ich vnútro pôsobí esteticky a prehľadne, ale poskytuje zároveň aj všetko potrebné ručné náradie na základné opravy a ostatné práce. Z našej ponuky pre Vás vyberáme najmä tieto kufre s náradím:

Kufre na drobný materiál

Potrebuje Váš domáci majster skôr kufor na skrutky a iný drobný materiál? Vyskúšajte naše profesionálne organizačné kufríky na drobné diely! Kufre na drobné diely nielen, že pojmú veľké množstvo súčiastok alebo spojovacieho materiálu, ale vďaka priehľadnému veku bude mať Váš domáci majster aj bez otvorenia dokonalý prehľad o ich množstve. V našej ponuke ich máme v najrôznejších prevedeniach podľa počtu vnútorných škatuliek.

Kufor na kolieskach

Má Váš domáci majster už príliš veľa náradia na to, aby sa zmestilo do klasického kufríka na náradie? Potom je čas zaobstarať mu kvalitný, veľký a pojazdný kufor na náradie. Tieto kufre na kolieskach pojmú veľké množstvo náradia a príslušenstva a uľahčia ich premiestňovanie. Z vybraných kufrov môže navyše ľahko oddeliť hornú časť, ktorá následne slúži ako menší príručný kufor pre prípady, keď bude potrebovať iba základné náradie.

4. Závesné panely

Pokiaľ Váš domáci majster trávi skôr viac času na jednom mieste (v garáži, v domácej dielni či záhradnom domčeku) sú naopak ako darček skvelým riešením praktické panely na náradie. Panely na náradie ponúkajú všetko, čo potrebuje na profesionálne usporiadanie náradia v dielni alebo garáži.

Základnými komponentmi sú moduly dierovaného oceľového plechu alebo závesného panelu, z ktorých je možné zostaviť nástenný stojan na náradie požadovanej veľkosti. Následným rozmiestnením vybraných háčikov, držiaka a boxov si plochu domáci majster zorganizuje presne podľa svojich predstáv.

5. Pracovný stôl

Pre všetkých domácich majstrov určite odporúčame aj kvalitné pracovné stoly do garáže. Kvalitný stôl nemusia mať len profesionáli. Potrebuje Váš domáci majster vo svojej garáži alebo domácej dielni nový pracovný priestor? Tieto pracovné stoly do garáže mu poskytnú kvalitnú pracovnú plochu v rôznych rozmeroch a taktiež množstvo úložného priestoru pre jeho ručné aj elektronické náradie a vybavenie.

6. Dielenská stolička

Aby sa kutilovi pri práci pohodlne sedelo môže byť skvelým darčekom aj odolná dielenská stolička, ktorá je priamo prispôsobená pre celodenné sedenie pri práci. Pri dielenskej stoličke si nielen, že domáci majster môže upraviť jej výšku, ale je možné ju aj ľahko udržiavať. Vybrané stoličky svojím tvarom nabádajú navyše aj k správnemu držaniu tela.

7. Vysávač proti prachu

Čistá a organizovaná dielňa bez prachu je základ. Vysoká prašnosť a neorganizované usporiadanie nielen, že spôsobuje rôzne alergie, ale neprospeje ani kvalitnému náradiu. Pomocníkom a veľmi praktickým darčekom môže byť teda aj menší kompresor, ručný vysávač či výkonný priemyselný vysávač na mokré aj suché sanie, ktorý zbaví dielňu či garáž dôkladne nechceného prachu:

Tip na záver: Rádio pre odpočinok aj relax

Aby Vášmu majstrovi išla práca hravo od ruky, odporúčame mu zaobstarať tiež napríklad kvalitné rádio, ktoré vydrží občasný pád, ale bude odolné aj proti vyššej prašnosti. Hudba navyše ovplyvní jeho pracovné tempo, náladu a poslúži aj ako kulisa.