Späť do: Inšpirácia

5 tipov: Vianočné darčeky pre zdravie a relaxáciu

15.12.2022

Hľadáte univerzálny a praktický darček na Vianoce, ktorým určite nesklamete? Čo tak zaobstarať Vašim blízkym vianočné darčeky, ktoré ich nielen potešia, ale vnesú im do ich každodenného života ešte o kúsok viac zdravia, pohody a relaxácie? Pripravili sme pre Vás celkom 5 tipov na praktické darčeky pre zdravie a relaxáciu, ktorými určite nesklamete.

Väčšiu časť vianočných tipov na darček pre zdravie a relaxáciu máme navyše na sklade s dostatočnou zásobou, a tak sa pri ich objednaní nemusíte báť, že by nestihli doraziť do Vianoc. Produkty obvykle dostanú zákazníci do druhého dňa, pokiaľ nie je pri tovare uvedené inak.

1. Čistý vzduch pre Vašich blízkych!

Trápi Vašich blízkych stále častejšie únava, nevoľnosti, bolesti hlavy či dokonca svrbenie očí? Kvalita vzduchu, ktorý dýchame, má vplyv na naše zdravie aj duševnú pohodu. Pokiaľ je navyše Váš blízky či známy alergik či astmatik, určite ho poteší praktický darček v podobe čističky vzduchu, ktorý podporí jeho pľúca nielen v peľovej sezóne. Vhodným darčekom je čistička vzduchu ale aj napríklad pre fajčiarov na odstránenie cigaretového dymu z miestnosti.

Čističky vzduchu slúžia najmä na odstránenie baktérií, prachu, roztočov, vírusov, spór plesní a peľov, pachov, cigaretového dymu, zvieracích alergénov aj ďalších alergénov z vnútorného ovzdušia miestnosti. Najbežnejšie alergény sú všade okolo nás. Do bytu sa dostanú oknom a obyčajné vetranie ich späť nevyženie.

2. Praktická mobilná klimatizácia a zvlhčovač vzduchu v jednom!

Patrí obdarovaný medzi tú časť populácie, ktorej je permanentne zima či horúco alebo trávi veľa času v chladnej garáži či dielni? Potom je pre neho ideálnym darčekom napríklad mobilná klimatizácia, ktorá nielen, že miestnosť vykuruje, ale aj odvlhčuje vzduch a v lete príjemne chladí. Klimatizáciu si navyše obdarovaný môže jednoducho premiestniť presne tam, kam potrebuje. Jednoducho ju pripojí do zásuvky, vyvedie odvod tepla a môže využívať.

Klimatizácia sa navyše taktiež jednoducho ovláda z mobilu pomocou aplikácie a ľahko ju tak obdarovaný zapne ešte pred príchodom domov či do dielne.

3. Masážna podložka na nohy

Trápi Vášho partnera či rodičov pri práci alebo dlhšom sedení strnulé a opuchnuté nohy? Na vine je ich zlé prekrvenie! Nadeľte svojmu blízkemu na Vianoce aktívnu podperu chodidiel odporúčanú aj Medzinárodnou akadémiou pre ergonomické produkty FIRA™, ktorá je aj naším posledným tipom!

Podpera chodidiel Fellowes rocker nenechá nohy pokojnými a zároveň podporí správny žilový návrat krvi k srdcovému svalu. Znižuje aj únavu nôh, slúži ako masážna podložka a predchádza bolestiam chrbta. Zároveň je ľahká na prenos. Váš partner či mamička si ho tak môže pohodlne vziať so sebou úplne kdekoľvek!

4. Vykurovacie koberce pod stoličku

Ďalším tipom na darček, najmä pre Vašich blízkych či známych, ktorých pri práci či hraní on-line hier za počítačom trápi často chlad nôh, môže byť napríklad aj praktický vykurovací koberec pod stoličku. Vykurovacie koberce predstavujú ideálne riešenie, najmä ak máte doma chladné podlahy. Vykurovacie koberce nielen, že nohy príjemne zahrejú v prípade chladných podláh, ale pomôžu znížiť aj výdavky za centrálne vykurovanie.

5. Alkohol tester - praktický darček najmä pre mužov

Obdarovať v rodine muža je s každou ďalšou slávnostnou príležitosťou viac a viac zložitejšie. Naším tipom na praktický vianočný darček, najmä pre mužov, je potom napríklad alkohol tester, pokiaľ ním ešte Váš partner, brat, manžel či otec nedisponuje.

Vďaka detektoru alkoholu bude mať muž vždy ako vodič jasno, či si po oslave môže bezpečne sadnúť za volant. Moderné alkohol testery už dnes zaisťujú rýchle a presné výsledky. Môžu byť využívané nielen pre osobnú potrebu, ale aj vo firmách ako firemné alkohol testery.

Tip na záver: Nevšedné kreslo Patchwork pre maximálne pohodlie!

Premýšľate, aký darček zaobstarať niekomu, kto má rád svoje pohodlie a potrpí si na zaujímavý dizajn? Ideálnym darčekom môže byť aj patchworkové kreslo, ktoré nájde využitie napríklad nielen v obývačke či pracovni, ale taktiež môže byť vhodným doplnkom kútika, do ktorého sa Váš blízky rád uchýli relaxovať s dobrou knihou.

Či už si lámete hlavu s výberom darčeka pre svojich rodičov, starých rodičov, partnera alebo chcete príjemné miesto na sedenie pre deti do izby, s patchworkovým kreslom nesklamete!