Späť do: Inšpirácia

5 tipov: Vianočné darčeky pre knihomoľov a vášnivých čitateľov

9.12.2022

Hľadáte originálny darček pre knihomoľa či vášnivého čitateľa, ktorý už buď má všetky knihy, na ktoré si spomeniete alebo naozaj náročný vkus?

Ak existuje niečo, čo majú vášniví čitatelia radšej ako samotné knihy, je to rozhodne príjemná atmosféra, dostatok úložného priestoru a skrátka všetko, čo je s knihami akokoľvek spojené. Prinášame Vám preto 5 tipov, ktoré Vám s výberom darčeka pre čitateľov určite pomôžu!

Väčšiu časť vianočných tipov na darček pre čitateľov alebo vášnivého milovníka kníh máme navyše skladom s dostatočnou zásobou, a tak sa pri ich objednaní nemusíte báť, že by nestihli doraziť do Vianoc. Produkty obvykle dostanú zákazníci do druhého dňa, pokiaľ nie je pri tovare uvedené inak.

Úsporná stolná lampa na nočné čítanie

Prvým z tipov na vianočný darček najmä pre milovníkov kníh a vášnivých čitateľov, ktorý je viac ako ranným vtákom skôr nočnou sovou, môže byť veľmi nápomocná napríklad nová praktická LED stolová lampa so zväčšovacou lupou, ktorá šetrí jeho oči vo večerných hodinách.

Zväčšovaciu lupu pri stolných lampách čitateľ navyše využije nielen na čítanie, ale aj pri práci s drobnými súčiastkami či predmetmi v rámci projektu do školy alebo pri svojom koníčku. LED diódy navyše ušetria vrátane očí čitateľa aj samotné peniaze za energie.

Nevšedné kreslo Patchwork pre maximálne pohodlie!

Premýšľate aký darček zaobstarať niekomu, kto má rád svoje pohodlie a potrpí si na zaujímavý dizajn? Ideálnym darčekom môže byť aj patchworkové kreslo, ktoré nájde využitie napríklad nielen v obývačke či pracovni, ale taktiež môže byť vhodným doplnkom kútika, do ktorého sa Váš blízky rád uchýli relaxovať s dobrou knihou.

Či už si lámete hlavu s výberom darčeka pre svojich rodičov, starých rodičov, partnera alebo chcete príjemné miesto na sedenie pre deti do izby, s patchworkovým kreslom nesklamete!

Stojany na čítačku, mobil alebo tablet

Pre pohodlné čítanie kníh z osobnej čítačky či sledovanie filmov a seriálov na telefóne či tablete sa čitateľovi naopak môže hodiť aj praktický držiak na mobil, čítačku a tablet.

Držiaky na mobil a tablet si čitateľ môže umiestniť jednoducho na pracovný stôl vedľa svojho počítača či jednoducho položiť na podložku vo vlaku a zaistiť si tak pohodlné čítanie, za ktoré mu bude vďačná najmä jeho krčná chrbtica.

Dostatočne veľká osobná knižnica

Ďalším zaujímavým tipom na darček pre vášnivého knihomoľa by vrátane vytúženej knihy mohlo byť tiež najmä aj vytvorenie priestoru, kde všetky jeho knižné príbehy budú mať svoje miesto. Osobná knižnica je totiž často posvätným miestom každého väčšieho čitateľa, pretože v sebe ukrýva nielen všetky jeho predstavy, znalosti, ale aj skryté príbehy postáv, ktoré čitateľ v knižnici starostlivo strážia.

Konštrukcia knižnice by preto mala byť nielen pevná, ale poskytovať aj dostatok miesta pre všetky čitateľove knihy. Akú veľkú knižnicu ale vybrať?

Nástenné police - pre rozčítané knihy

Pre maximálne využitie priestoru v miestnosti napríklad nad pohovkou či pracovným stolom sú na uloženie práve rozčítaných kníh najideálnejšie nástenné regály a police. Na nástennú policu či regál si čitateľ môže navyše umiestniť vrátane kníh aj praktickú lampičku či hrejivý nápoj.

Stredne veľké regály na knihy naopak skvele rozšíria Váš úložný priestor pre knihy zvisle, od zeme až po strop.

Zostavy knižníc - pre naozaj vášnivých čitateľov

Pre naozaj vášnivých čitateľov či pre tých, ktorí snívajú o veľkej knižnici cez celú miestnosť budú skvelým riešením knižnice INTEGRO alebo SILVER LINE, ktoré zaplnia celý ich múr. Do väčšej osobnej knižnice si môže navyše čitateľ vrátane všetkých svojich kníh uložiť napríklad aj šanóny do školy alebo práce, ale svoje miesto tu nájdu aj napríklad dekoračné či upomienkové predmety z výletov, osobné fotografie či rodinné albumy.

Horúca voda na čaj počas chvíľky!

K dobrej knihe patrí zaručene aj príjemne voňajúci teplý nápoj, ktorý čitateľov pri čítaní nielen zahreje, ale umocní aj jeho pocit pohody a odpočinku.

Pre rýchle a zároveň úsporné riešenie na prípravu obľúbeného čaju či kávy môžete čitateľovi zaobstarať aj praktický elektrický dávkovač horúcej vody, ktorý ušetrí až o 50% viac energií oproti bežnej rýchlovarnej kanvici a obsahuje aj vodný filter, ktorý zaistí navyše aj perfektnú kvalitu pitnej vody.

Akustické panely - pre lepšiu akustiku v miestnosti

Chcete čitateľovi zaistiť pri čítaní pokojné prostredie v izbe bez nepríjemných rozliehajúcich sa zvukov? Potom odporúčame preskúmať aj kategóriu akustických panelov a násteniek.

Akustické panely a nástenky tvoria navyše aj príjemný dizajnový prvok, na ktorý si čitateľ môže navyše pripichnúť aj všetky svoje poznámky. Akustické panely sú tiež plne samolepiace, vďaka čomu máte ich inštaláciu hotovú behom chvíľky, môžete si ich tak ľubovoľne v miestnosti premiestniť a nezničiť pritom náter na stene.