Späť do: Inšpirácia

Zdravé darčeky do kancelárie alebo na home office!

14.12.2021

Trápi Vašich blízkych boľavý chrbát alebo opuchy nôh? Darujte im darček od srdca a doprajte im zdravšie chvíle pri sedení v kancelárii, ktoré im budú robiť radosť po celý rok! Vybrali sme pre Vás 5 tipov na zdravé darčeky v podobe rehabilitačných pomôcok, ktoré ocenia nielen ženy!

1. Ergonomická sedacia lopta

Náš prvý tip na zdravé darčeky putuje k ergonomickej sedacej lopte, ktorá slúži ako alternatíva k tradičným kancelárskym stoličkám a je tiež vhodná najmä ako prevencia muskuloskeletálnych porúch a aj ako rehabilitačná pomôcka. Pri práci za počítačom bude žena či muž udržiavať telo v neustálom pohybe a tiež posilňovať svaly trupu a brucha. V balení nájdete tiež stabilizačný krúžok zabraňujúci rozkotúľaniu a nafukovaciu pumpičku. Zdravotnú loptu s praktickým uchom ponúkame až v 3 variantoch.

Darček je vhodný aj pre aktívnych športovcov a športovkyne do kancelárie či na home office.

2. Zdravotná balančná stolička HALF BALL s polovičnou loptou

Druhý tip na vianočný darček nielen pre ženu športovkyňu je zdravotná balančná stolička HALF BALL do kancelárie, ktorá má namiesto sedadla nafukovaciu fitness polovičnú loptu. Tá slúži aj ako rehabilitačná pomôcka na cvičenie, ktorá pomáha najmä na problémy s bedrovou chrbticou! Výška sedenia pri stoličke je pohodlne nastaviteľná. Darček je vhodný nielen na rehabilitáciu, ale napríklad aj ako fitness darček pre cvičiacu manželku či partnerku.

Na vzduchovej polovičnej lopte sedíte mäkko, uvoľnene a vždy správne. Vaše medzistavcové platničky sú udržované v miernom pohybe. Tieto minimálne pohyby stimulujú vnútorné svaly. Váš chrbát sa bude cítiť dobre. Vyberať môžete až z 3 variantov vhodných pre mužov aj pre ženy!

3. Zdravotné balančné stoličky HOVER a stoličky FREE

Ďalším tipom na rehabilitačné darčeky pre ženy či mužov je balančná stolička HOVER. Táto cvičebná pomôcka do kancelárie trénuje celé telo a bojuje proti bolesti celého chrbta. Stolička je doplnená o podlahový tanier s pneumatikou, ktorú je možné nahustiť na dosiahnutie príjemného balansovania. Medzi ďalší tip na cvičebné pomôcky, s ktorými si prinesiete kúsok posilňovne aj k Vám do práce, môžeme zaradiť aj balančnú stoličku FREE, ktorá má tvarované sedadlo a ponúka skvelé funkcie vďaka balansujúcej sedacej ploche.

Balančná stolička FREE je vhodná na každodennú prácu v kancelárii i doma. Vďaka praktickému pútku môžete stoličku pre lepšiu statiku aj pripevniť.

4. Zdravotná kancelárska balančná stolička EXETER

Pokiaľ premýšľate skôr nad neviditeľným rehabilitačným pomocníkom, odporúčame vianočný darček v podobe kancelárskej balančnej stoličky EXETER, ktorá je vybavená pohyblivým orto-sedadlom s kĺbom Body-balance tec. Darček je vhodný ako pre mužov, tak aj pre ženy všetkých vekových kategórií. Z relatívne statického a nezdravého spôsobu sedenia sa totiž vďaka tomuto kĺbu prechádza k dynamickému spôsobu sedenia, ktoré nás dokáže udržať v kondícii a dokonca nám aj môže spôsobovať radosť.

Stoličku EXETER a jej príbuzných ponúkame až v 4 farebných variantoch!

5. Aktívna podpera chodidiel Fellowes rocker

Trápia Vášho partnera či rodiča pri práci alebo dlhšom sedení stŕpnuté a opuchnuté nohy? Na vine je ich zlé prekrvenie! Nadeľte svojmu blízkemu na Vianoce aktívnu podperu chodidiel odporúčanú aj Medzinárodnou akadémiou pre ergonomické produkty FIRA™, ktorá je aj naším posledným tipom!

Podpera chodidiel Fellowes rocker nenechá nohy pokojnými a zároveň podporí správny žilový návrat krvi k srdcovému svalu. Znižuje aj únavu nôh, slúži ako masážna podložka a predchádza bolestiam chrbta. Zároveň je ľahká na prenos. Váš partner či mamička si ho tak môže pohodlne vziať so sebou úplne kdekoľvek!