Ako vyberať šatňové skrinky

13. 3. 2023

Ak vyberáte šatňové skrinky pre svojich zamestnancov alebo zariadenia, máme pre vás niekoľko informácií a tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere.

Kovové alebo drevené šatňové skrinky?

Najčastejšie sa v šatniach využívajú kovové šatňové skrinky, ktoré sú dostatočne odolné a sú cenovo najvýhodnejšie. Ak nechcete čisto kovové šatňové skrinky, môžete vybrať šatňové skrinky s kovovým korpusom a drevenými dverami alebo celodrevené šatňové skrinky, ktoré sa viac hodia do interiérov a kancelárií.

Vyberte si farby a dezény

Kovové šatňové skrinky dodávame s šedým korpusom a dverami v niekoľkých farbách (šedá, antracit, modrá, červená, oranžová).

Drevené šatňové skrinky dodáme v dezéne buk, čerešňa, breza, orech, calvados, wenge alebo s farebnou laminovanou povrchovú úpravu vo farbách modrá, šedá, oranžová, červená, zelená (podľa modelu).

V spolupráci s výrobcami vám radi ponúkneme aj iné farebné kombinácie šatníkových skriniek. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte.

Zváranou alebo montovanú šatníkovú skrinku?

Korpusy kovových šatníkových skriniek sú vo väčšine prípadov zvárané. Tým je zaručená ich pevnosť a odolnosť. Dvere šatníkových skríň sú nasadené na pántoch.

Lacnejšou alternatívou sú montované šatňové skrinky. Ich odolnosť je porovnateľná so zváranými skrinkami, ich hlavnou výhodou je predovšetkým ich cenaSkrutkované šatňové skrinky dodávame demontované na jednotlivé diely v krabici. Čo môže byť výhodné napríklad, ak chcete umiestniť alebo preniesť šatňové skrinky do malých alebo obmedzených priestorov (pivnica, úzke chodby, poschodovej budovy, atď.). Náročnosť zloženie montovaných skriniek je zhruba ako montáž dreveného nábytku.

Ak nechcete strácať čas montážou, ponúkame tiež hotové zmontované šatňové skrinky.

Cirkulácia vzduchu vnútri šatníkových skriniek je riešená pomocou vetracích otvorov a perforáciou vo dverách alebo chrbte skríň. Vetracie otvory nie sú len u boxových skriniek s malými boxami.

Počet a rozmery oddielov (boxov)

Šatňové skrinky sa bežne dodávajú s 2 oddiely. Ponúkame tiež šatňové skrinky s 3 oddielmi. V ponuke sú však aj víceboxové šatňové skrinky so 4 až 20 boxmi. Boxové skrinky nájdu uplatnenie v športových zariadeniach, fitcentrách, a podobne.

Štandardná šírka jedného oddielu (dverí) šatňové skrinky je 300 mm. Ak potrebujete ušetriť priestor, ponúkame aj zúžené šatňové skrinky so šírkou dverí iba 250 mm. Priestorovo úsporné sú tiež tzv. Šatňové skrinky typu "Z" (podľa tvaru dverí)

Zaujímavou alternatívou sú tzv. Šatňové skrinky s medzistenou, ktoré majú vo vnútri jedného oddielu (dverí) deliacu plochu, ktorú ocenia používateľa, ak v jednej skrinke majú uložený výlučne čistý civilný aj znečistený pracovný odev.

Skrinky so soklom, na nožičkách alebo s lavičkou?

Šatňové skrinky sú vyrábané buď so soklom, alebo s nožičkami.

Nôžky u šatníkových skriniek môžu byť výhodné napríklad vo vlhkých priestoroch, kde je často mokrá podlaha alebo chcete pod skrinkami vytierať podlahu.

Praktické môžu byť tiež šatňové skrinky s lavičkami. Korpusy týchto skriniek sú nižšie (1500 mm) a sú umiestnené na konštrukcii spolu s lavičkou s laminovaným sedákom.

Vyberte si typ zámku

Šatňové skrinky sú dodávané s týmito typmi zámkov:

Otočný zámok - slúži na uzavretie skrinky a následné uzamknutie pomocou visiaceho zámku, ktorý si musí užívateľ skrinky sám priniesť. (TIP: V našej ponuke nájdete ako príslušenstvo visiace zámky na kľúč alebo visiace zámky na číselný kód). V prípade straty kľúčov od visiaceho zámku, stačí zámok odstrániť a použiť nový (vhodné v priemyselných prevádzkach, kde sa často striedajú zamestnancami, školách, a pod.)

Cylindrický zámok - klasický zámok na kľúč. Ku skrinke sú štandardne dodávané vždy 2 kľúče. V prípade straty kľúčov je nutné buď vymeniť celý zámok, alebo doobjednať ďalšie kľúča (podľa čísla uvedeného na zámku). Ku skrinkám možno doobjednať aj tzv. Generálny kľúč, ktorý umožní otvorenie každého zámku. (V prípade záujmu o dodávku generálneho kľúča náhradných kľúčov nás prosím kontaktujte)

Zámky na kód - k šatňovým skrinkám možno dokúpiť visiace zámky na kód, ktoré je možné použiť tiež na uzamknutie akýchkoľvek batožiny.

Ponúkané šatňové skrinky sú spravidla vybavené prelisy alebo štítky pre umiestnenie menovky, háčiky, tyčou na ramienka, prípadne policou. Doplnkové súčasti každej šatňové skrinky sú vždy uvedené v popise.

Šatňové skrinky môžete dovybaviť gumovou podložkou pre odloženie mokrých alebo znečistených topánok v zime, dažďu alebo vlhkých prevádzkach.

Volajte zadarmo
Po - Pia 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vašu firmu do 24 hodín

B2B Partner s.r.o.
Šulekova 2
811 06 Bratislava

 

b2bpartner.sk biano.sk

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všetky práva vyhradené.
Profesionálny e-shop na mierushopsys